تاریخ درج خبر : 1395/04/26
کد خبر : ۵۴۷۳۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد:

بانک‌های خصوصی استان جهت حمایت از واحدهای صنعتی و تولیدی وارد گود شوند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست با مدیران بانک‌های خصوصی استان گفت: بانک‌های خصوصی استان جهت حمایت از واحدهای صنعتی و تولیدی وارد گود شوند.

IMG15360835

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، داریوش دیودیده با بیان اینکه در حدود 50 تا 60 درصد منابع اعتباری در اختیار موسسه‌های مالی اعتباری و بانک‌های خصوصی است افزود: بر همین اساس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برنامه‌های ویژه‌ای برای ورود بانک‌های خصوصی در بخش تولید دارد.

دیودیده تصریح کرد: صد درصد سرمایه‌گذاری‌های صنعتی و تولیدی کهگیلویه و بویراحمد متکی به تسهیلات بانکی است و این امر نشان از جایگاه ویژه منابع و تسهیلات بانک‌ها در رونق تولید و توسعه صنعت استان است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: دولت طی یک عزم جدی قصد دارد برای کمک به واحدهای صنعتی و تولیدی 16 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارائه دهد که سهم استان کهگیلویه و بویراحمد 400 میلیارد تومان است که اخذ این تسهیلات بستگی به همت بانک‌ها و ثبت‌نام هرچه سریع‌تر بخش خصوصی در سایت بهینه یاب دارد و بانک‌ها موظف‌اند شرایط را برای دریافت‌کنندگان وام فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه کهگیلویه و بویراحمد جز 5 استان اول کشور در زمینه ثبت‌نام و بررسی‌های اولیه طرح‌های ثبت‌نامی در سامانه بهین یاب است افزود: دولت و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای بانک‌های خصوصی برنامه‌هایی در راستای ورود بیشتر در حوزه تولید دارد و در این راستا این جلسه با بانک‌های خصوصی استان در راستای حمایت از تولید برگزار شده است.

دیودیده گفت: در حال حاضر بانک‌های خصوصی استان همکاری و مشارکت لازم را در حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی نداشته‌اند ولی اکنون مشاهده می‌کنیم که بانک‌های خصوصی استان به‌عنوان یک بنگاه اقتصادی با رایزنی و مطرح‌شدن مطالب و دغدغه‌ها تمایل لازم را در جهت حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری در این بخش دارند.

وی با اشاره به اینکه جهش از مشکلات مربوط به صنعت امکان‌پذیر نیست، مگر با حمایت بانک‌ها دولتی و خصوصی، ابراز کرد: تاکنون 140 واحد تولیدی و صنعتی برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده‌اند و این تسهیلات فقط به بنگاه‌هایی که بازار فروش خوبی دارند ارائه می‌شود و تولیدکنندگانی که محصولاتشان در انبارها مانده و فروشی ندارند، تسهیلاتی تعلق نمی‌گیرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد