تاریخ درج خبر : 1395/04/26
کد خبر : ۵۴۷۳۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -
جوابیه آب و فاضلاب روستایی به مطلب "اعتراض مردم برمامیون باشت از بی‌آبی 10 روزه"

کم آبی آری؛ قطعی هرگز/ مصارف غیرآشامیدنی علت «کم‌آبی» در این روستاها است

آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد در واکنش به مطلبی منتشره شده با عنوان « اعتراض مردم برمامیون باشت از بی‌آبی 10 روزه/ مسئولان قول پیگیری دادند» جوابیه‌ای برای سایت استان ارسال کرده است.
به گزارش سایت استان، شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد در واکنش به مطلبی منتشره شده در سایت‌های خبری از جمله سایت استان با عنوان « اعتراض مردم برمامیون باشت از بی‌آبی 10 روزه/ مسئولان قول پیگیری دادند»؛ جوابیه ای را برای سایت ارسال کرده است. در زیر متن این جوابییه اورده شده است.
*آب و فاضلاب روستایی استان– ابتدائاً بر خود لازم میدانیم ضمن قدردانی از همه دلسوزان و فعالان عرصه خدمت‌رسانی به مردم و به خصوص قدردانی از توجه ویژه رسانه ها به مشکلات روزمره مردم و پیگیری آن‌ها، نکاتی را جهت تنویر افکار عمومی مردم و به خصوص روستائیان عزیز یادآور شویم .
آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد به واسطه وظایف و خط مشی های تعریف‌شده و همچنین رسالت ذاتی در قبال تهیه حیاتی ترین نیاز روستائیان، همانطور که در اساسنامه این شرکت نیز به صراحت آمده و تمامی مدیران و کارکنان شرکت نیز به آن پایبند هستند، خدمت لحظه‌ای و با کیفیت به مردم را وظیفه ذاتی خود میداند و در امر آب‌رسانی در همه روستاهای استان تمام توان مادی و انسانی خود را به کار بسته و می‌بندد.
در بخشی از خبر به قطعی 10 روزه آب آشامیدنی روستای برمامیون پرداخته‌شده که لازم به ذکر است در روستای مذکور و روستاهای اطراف به علت وجود باغات گسترده و قریب به 5000 راس انواع دام و احشام بخش از آب شرب این روستاها به مصارف غیر آشامیدنی می‌رسد و همین امر موجبات کم‌آبی! و نه هیچ‌گونه قطعی آب در این روستاها را در پی داشته است.
در روستای مذکور با توجه به‌پیش بینی ها اگر روزانه 6 ساعت پمپ روشن باشد آب به‌اندازه کافی به همه خانوارها می‌رسد اما هم‌اکنون 10 ساعت پمپ روشن است و قریب به 560 مترمکعب برداشت از منابع آب‌داریم درحالی‌که با توجه به جمعیت باید 150 متر مکعب برداشت شود اما با این وجود و برداشت این حجم از آب آن‌هم صرفاً به علت مصرف آب در بخش‌های غیر آشامیدنی مردم با کم‌آبی مواجه شدند.
بدون شک بخشی از رفع مشکل حاضر به الگوی مصرف خود روستائیان برمی‌گردد و از طرفی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بر اساس وظیفه خود و به دستور مدیرعامل، هفته جاری با بررسی‌های فنی گسترده در این روستاها نسبت به تحقق خواسته مردم مبنی بر نظارت دهیار بر توزیع آب و یا جداسازی خط انتقال آب روسای “برمامیون” اقدام خواهد کرد.
در پایان یادآور می‌شود رسالت خطیر رسانه ها در فرهنگ‌سازی و کاهش معضلات، آسیب‌ها و نواقص بر کسی پوشیده نیست، بنابراین انتظار می‌رود ضمن رعایت اخلاق و اصول حرفه‌ای روزنامه‌نگاری، و همچنین مطالعه و آگاهی از صحت‌وسقم اخبار واصله با هماهنگی و مراجعه به استنادات دستگاه‌های مربوطه و نظرخواهی از مردم به انتشار اخبار و گزارشات اقدام نمایند

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد