تاریخ درج خبر : 1395/04/27
کد خبر : ۵۴۷۴۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -
توصیه عدل هاشمی به وزیر نفت:

مدیر پروری نسل آینده نفت را در کنار مدیران با تجربه نفت‌خیز جنوب در اولویت قرار دهید

نماینده مردم کهگیلویه و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه ویژه کمیسیون انرژی در خصوص حادثه پتروشیمی بوعلی، گفت: ازآنجاکه حادثه اتفاق افتاده در پتروشیمی بوعلی ماهشهر در سطوح ملی بوده است بر این اساس کمیسیون انرژی مجلس به این موضوع مهم ورود کرده و نشستی را با حضور “شاهدایی” مدیرعامل شرکت پتروشیمی، نژاد سلیم مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس و مدیرعامل پتروشیمی بوعلی برگزار کرده است.

عدل هاشمی

عدل هاشمی

به گزارش سایت استان، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این جلسه که با حضور حسنوند رئیس محترم کمیسیون و نایب‌رئیس و اعضای محترم کمیسیون انرژی برگزار شد، مسئولان پتروشیمی به تشریح وقوع حادثه پتروشیمی ماهشهر و نحوه مهار و خاموش شدن آن پرداختند.
وی بابیان اینکه ما نباید در این حادثه به دنبال مچ‌گیری باشیم، تصریح کرد: در تمام شرکت‌های نفتی دنیا چنین حوادثی اتفاق می‌افتد و در آینده نیز خواهد افتاد.
هاشمی پور اظهار داشت: در حال حاضر کارگروه بررسی آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی تشکیل‌ و مقرر شده است که هیئتی از نمایندگان مجلس، پدافند غیرعامل، متخصصان و کار شناسان فنی به منطقه اعزام شوند تا گزارش‌های کاملی در این خصوص به کمیسیون ارائه گردد و اگر قصور سهل‌انگاری نیز صورت گرفته باشد با متخلفین برخورد صورت گیرد.
نماینده کهگیلویه ادامه داد: کمیسیون انرژی ریشه‌یابی وقوع چنین حوادثی را در صنعت نفت در دستور کار خود قرار داده تا بتوانیم از تکرار چنین حوادثی که خسارات سنگینی به دنبال دارد را جلوگیری کنیم.
عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطر نشان کرد: اعضای کمیسیون انرژی تمام تلاششان بر این است تا بتوانیم با کمک مسئولین هلدینگ هر چه سریع‌تر پتروشیمی را به حالت اولیه برگردانیم.
عدل هاشمی پور با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۸۲۵ نفر کارگر پتروشیمی در انتظار راه افتادن دوباره پتروشیمی بوعلی هستند، تصریح کرد: مهندس نژادسلیم که خود از متخصصین پتروشیمی در کشور است قول داده است که کارخانه هر چه سریع‌تر به روز اول برگردد و در مدار تولید قرار بگیرد.
عضو کمیسیون انرژی با تشکر از مسئولانی که در محل حادثه حضور یافته‌اند، بیان کرد: امیدواریم همان‌گونه که مدیران با تجربه مناطق در مهار آتش در سریع‌ترین زمان ممکن وارد میدان شدند، در راه‌اندازی مجدد نیز سریعاً وارد عمل شوند تا باعث یاس و ناامیدی دشمنان شوند.
هاشمی پور در ادامه با اشاره به اینکه این روزها انتقادهایی نسبت به مدیریت‌ها در صنعت نفت می‌شود، اظهار داشت: در کجای دنیا می‌توانیم مدیران با تجربه نفتی همانند مناطق نفت‌خیز جنوب را پیدا کنیم.
نماینده مردم کهگیلویه در پایان با اشاره به اینکه در حال حاضر تعدادی از مدیران با تجربه صنعت نفت در کشور در حال بازنشستگی هستند، تأکید کرد: به وزیر محترم نفت توصیه کرده‌ام کادرسازی و مدیر پروری نسل آینده را در کنار مدیران با تجربه مناطق نفت‌خیز جنوب را در اولویت اصلی وزارت نفت قرار بدهند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد