تاریخ درج خبر : 1395/04/27
کد خبر : ۵۴۷۴۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس آب و فاضلاب شهری کهگیلویه؛

تکمیل پروژه‌های آب و فاضلاب دهدشت در انتظار 62 میلیارد تومان اعتبار

رئیس آب و فاضلاب شهری کهگیلویه گفت: پروژه‌های شبکه جمع‌آوری فاضلاب، تکمیل تصفیه‌خانه، احداث مخزن بین راهی و رفع فرسودگی خطوط انتقال 62 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، نادر صفاری در یک گفت و گو، اظهار داشت: تکمیل مخزن ذخیره در گردنه بردیان بیش از 20 میلیارد ریال هزینه نیاز دارد.

رئیس آب و فاضلاب شهری کهگیلویه ظرفیت این مخزن را 10 هزار متر مکعب دانست و گفت: تاکنون 10 میلیارد ریال برای احداث این مخزن هزینه شده و امید است در سفر هیأت دولت اعتبارات مورد نیاز جهت تکمیل آن تأمین شود.

وی افزود: تقویت ایستگاه بین راهی دم دره از دیگر نیازهای آب دهدشت است که 10 میلیارد ریال هزینه دارد.

صفاری درباره عملیات این پروژه یادآور شد: به علت مشکلات تأمین آب شهر دهدشت تقویت ایستگاه بین راهی شروع شده و با گذشت پنج سال به علت قطره چکانی بودن اعتبارات با 70 درصد پیشرفت راکد شده است.

این مسؤول با بیان اینکه مخزن یک هزار متر مکعب احداث شده و کارهای جزئی این ایستگاه باقی مانده است افزود: تکمیل و بهره‌برداری نهایی ایستگاه 25 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

صفاری با اشاره به اجرای شبکه فاضلاب دهدشت تصریح کرد: خط انتقال فاضلاب و تصفیه خانه از سال 83 آغاز و تاکنون 20 کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب در این شهر کار شده است.

وی میزان پیشرفت این طرح را تنها 17 درصد خواند و با بیان اینکه 117 کیلومتر شبکه جمع‌آوری پیش‌بینی شده است اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل تصفیه خانه و شبکه جمع‌آوری فاضلاب را 500 میلیارد ریال برآورد کرد.

صفاری تأمین آب پایدار از سد کوثر را مهمترین خواسته از هیأت دولت برشمرد و گفت: در حال حاضر آب دهدشت از طریق چهار ایستگاه شامل ایستگاه‌های ثقلی و پمپاژ تأمین می‌شود.

وی افزود: 500 میلیارد ریال جهت تکمیل شبکه جمع‌آوری فاضلاب، تصفیه‌خانه ،60 میلیارد ریال برای تعمیر خطوط انتقال و 60 میلیارد ریال برای احداث مخزن و ایستگاه بین راهی دم دره اعتبار مورد نیاز است که سفر هیأت دولت می‌تواند فرصت مناسبی برای پایان بخشیدن این مشکلات باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد