تاریخ درج خبر : 1395/04/27
کد خبر : ۵۴۷۴۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

سفر رئیس‌جمهور به استان، نوش داروی بعد از مرگ سهراب

#سایت استان: مطلب پیش‌رو از سری یادداشت‌های دریافتی مخاطبین سایت استان است و انتشار آن الزاماً به معنی تائید تمام یا بخشی از آن نیست.

سایت استان: مهدی دلبند

1- در تفکر توسعه‌گرا، دوگانه توده‌ها و نخبگان مطرح است. نخبه‌گرایی در برابر پوپولیسم (توده‌گرایی) تعریف می‌شود. نخبگان ابزاری و فکری به عنوان مغزها و عقلای قوم به‌جای مردم تصمیم‌گیری می‌کنند. درواقع در این نگاه مردم (توده‌ها) بی‌نهایت صفر هستند و تنها وقتی معنادار می‌شوند که عددی (نخبگان) پشت آن‌ها قرار گیرد. دیدگاه نخبه‌گرا توجیه‌گر اشرافیت دولتی است. در نظریه‌پردازی‌ها و تصمیم سازی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها تنها منافع طبقه اشراف و متوسط شهری در نظر گرفته می‌شود. در دیدگاه توسعه‌گرا اصل بر توسعه است و نه عدالت؛ بنابراین مناطق محرومی مثل کهگیلویه و بویراحمد در نگاه توسعه‌گرایان محلی از اعراب ندارد. به همین دلیل استان ما سی‌امین استانی است که برای یک بازدید کوتاه و هواخوری انتخاب شده است.

2- فتنه جویان و تکنوکرات‌ها و اشراف در این سه سال به خوبی حقد و کینه خود را نشان دادند و انتقام سال 88 را از ملت مستضعف گرفتند. دولت یازدهم کودتای آرام و قانونی اشرافیت علیه جمهوریت بود. بسیاری از حامیان فتنه در دولت یازدهم به کار گرفته شدند. بسیاری از خواسته‌ها و مطالبه‌های طبقه اشراف اروپا گرا و آمریکا گرا (غرب‌گرا) در این دولت پیگیری شد. دولت خود را وامدار این طبقه می‌داند و به سبد رأی آن‌ها نیازمند است. چرخش از مواضع انقلابی و مقاومت در برابر استکبار و دست به دامن شدن آمریکا و جاده صاف کردن برای تأمین منافع مرفهین و سرمایه‌داران اصلی‌ترین شاخصه این دولت است.

3- درحالی‌که کمتر از یک سال از عمر دولت یازدهم باقی مانده، سفر استانی رئیس‌جمهور چه دستاوردی برای استان ما دارد؟ اصلاً استان ما در برنامه‌ریزی‌های دولت چه سهم و جایگاهی دارد؟ دولت کدام طرح و پروژه را می‌خواهد افتتاح کند؟ مجموعه استانداری و مدیران استانی چه کارنامه درخشانی دارند؟ استان کدام فرصت سرمایه‌گذاری را معرفی کرده است؟ جز آنکه چندین کارخانه بزرگ و مهم در استان تعطیل شده یا با نازل‌ترین قیمت به یغما رفته است؛ و بیشتر طرح‌های دولت قبل راکد شده یا درصد پیشرفت بسیار کمی داشته است. با این حساب سهراب استان ما از زخم‌های شمشیرهای فقر و فساد و تبعیض رنج می‌برد و سفر رئیس‌جمهور نوش داروی بعد از مرگ سهراب است.

4- رئیس‌جمهور در سه سال گذشته به‌صورت خواسته یا ناخواسته بارها مواضعی مغایر و حتی متضاد با رهبر انقلاب اتخاذ کرده است. رئیس‌جمهور و دولت به عنوان حلقه واسط میان امت و امام باید مطیع محض ولایت و بازوی اجرایی امام باشد. با توجه به عملکرد دولت و رئیس‌جمهور چه انتظاری است که مردم متدین و دوستدار ولایت با شور و اشتیاق به استقبال ایشان بیایند. سفرهای قبلی آقای رئیس‌جمهور نیز متأسفانه فروغ آن‌چنانی نداشته است. این برای نظام اسلامی زیبنده نیست که مردم از مسئولان خود ناراضی باشند و از آن‌ها استقبال نکنند. این برای نظام و شخص رئیس‌جمهور یک خطر است که از انقلاب و امام جامعه زاویه بگیرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • فرهنگی گفت:

  متاسفم، حداقل از خدا بترسید، اونوقت که سه هزار میلیاردش رو یه نفر میخورد، کسی نبود، الان که حداقل مردم از مشکلات خبردارند، و همه چیز رسانه ای میشه،نگرانید، کاملا قضاوتتون غیره عادلانه و احساسی بود.

 • ناشناس گفت:

  اصلا خودت میدونی چه گفته ای ؟ بنظر من فقط عقده دل خالی کرده ای
  چرا حرف از دولت پاکدست احمدی نژاد نمیزنی که ایران اسلامی را به انزوا برد
  ازمعاون اولش تا اونایی که کمی باهاش فاصله داشتن فقط سرمایه ملت را …… کردن
  گرانی فساد…………………………

پربازديد