تاریخ درج خبر : 1395/04/27
کد خبر : ۵۴۷۴۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -
نطق پیش از خطبه‌های نماز جمعه مدیرکل امور مالیاتی استان

یکی از مهم‌ترین ابعاد پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی تکیه بر درآمدهای مالیاتی است

00129.MTS_snapshot_00.11_[2016.07.15_14.54سهراب امدادی‌فرد، مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج بود.
به گزارش سایت استان متن سخنان امدادی‌فر به شرح زیر است:

سخنم را با موضوعی آغاز می کنم که چند سالی است رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند و آن را به عنوان یک راهبرد اساسی در جهت ثبات و استقلال اقتصادی کشور مطرح نموده اند . “موضوع اقتصاد مقاومتی ” امسال نیز با تدبیر مقام معظم رهبری و در پی تاکیدات سال های اخیر ایشان، به نام “اقتصاد مقاومتی ، اقدام وعمل” نامگذاری شده، اقتصاد مقاومتی در واقع یک چشم انداز بلند مدت است به معنای تشخیص حوزه های فشار ودر مقابل، تلاش برای کنترل وبی اثر کردن این فشارها ودر مرحله بعد تبدیل این فشار ها به فرصتهاست . راهبردی که در پی آن، با تاکید بر تولید داخل کشور وتلاش برای خود کفایی وخود اتکایی موجب کاهش وابستگی به خارج می شود .که عمل به این شعار ، مسئولیتی است که بر گردن همه احاد جامعه به ویزه دستگاههای اجرایی ازجمله اداره کل امور مالیاتی استان است.
امروزه یکی از مهمترین اقدامات در راستای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی ، تکیه بر اقتصاد مبتنی بر درآمدهای مالیاتی بجای اقتصاد مبتنی بر نفت است که سازمان امور مالیاتی کشور در گام اول برای این تحقق امر مهم اجرای طرح جامع مالیاتی را در دستور کار خود قرار داده که به تبع آن اجرای این طرح در استان ما نیز از سال1393 آغاز شده و انشاالله تا پایان دی ماه سال جاری بطور کامل اجرا می شود، این طرح یعنی طرح جامع مالیاتی ، یکی ازبزرگترین پروژه های اقتصادی دولت است که نقش بی بدیل واساسی در تحقق عملی اقتصاد مقاومتی ودرآمد های دولت دارد.

طرح جامع مالیاتی با اهداف بزرگی چون شفاف سازی مالیاتی ، تحقق عدالت مالیاتی ، تسهیل فرایند خدمات رسانی به مؤدیان مالیاتی و مستند ومستدل سازی نحوه تشخیص ، محاسبه و وصول مالیات اجرا شده است .
در راستای اجرای طرح جامع مالیاتی ، اداره کل امور مالیاتی استان، فاز اول را با ایجاد تحولات فیزیکی و فضای اداری مناسب در مرکز و سایر شهرستانهای استان آغاز کرد که به حمدالله در قالب همین طرح، ساختمان اداره ی امور مالیاتی شهرستان کهگیلویه با زیربنای 1200متر ، در سه طبقه ودر شان مودیان مالیاتی در سال گذشته راه اندازی شد . همچنین ساختمانهای اداری شهرستانهای دنا و بهمئی را هم با تجهیز امکانات لازم در سال گذشته به بهره برداری رسانده و ساختمان مدیریت شهرستان گچساران نیز هم اکنون با 90درصد پیشرفت فیزیکی به حول و قوه ی الهی در سال جاری به بهره برداری می رسد.
ساختمان اداره کل در مرکز استان نیز بر اساس طرح جامع و در شان مودیان محترم مالیاتی بازسازی شده تا روند ارائه خدمات به مودیان عزیز مالیاتی با سرعت بیشتر و به نحو مطلوب تری انجام بشه .
بطور متوسط در دوسال اخیر و با اجرای فاز اول طرح جامع مالیاتی ، بیش از 100درصد به فضای فیزیکی ادارات امور مالیاتی در شهرستانها اضافه شده است والبته از آنجا که موضوع بیکاری یکی از دغدغه های مهم مردم شریف استان به خصوص جوانان است به اطلاع هم استانی های عزیزم می رسانم که اجرای این طرح در استان با استخدام 124 نفر از جوانان شایسته ، متدین ، وتحصیل کرده استان همراه بود ه که همه ی این عزیزان از طریق آزمون متمرکز سراسری و بعد از گذراندن مراحل گزینش به خانواده مالیاتی استان اضافه شده اند.

عمران و آبادانی
و اما تمام تلاش مجموعه ی مالیاتی استان همواره این بوده تاضمن رعایت حقوق حقه ی دولت ، از حقوق شهروندان نیز صیانت کند و با نهایت احترام پاسخگوی این عزیزان باشیم.
در حوزه ی عملیاتی ،مجموعه ی مالیاتی استان توانسته که با تلاش بی وقفه ی کارکنان متعهد خود ، وظایف محوله ی خود را در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و با اتکاء به قانون به نحو احسنت انجام داده و سهم خود در عمران و آبادانی استان را به خوبی ادا کند. به طوری که در دوسال 93 و 94 مجموعا مبلغ 760 میلیارد ریال عوارض که حاصل تمکین واهتمام شما شهروندان فهیم به امر مالیات بوده ، به شهرداریها و دهیاریهای استان

____23

پرداخت شده.عوارضی که از خود مردم بوده و برای عمران و آبادانی دیار همین مردم عزیز صرف میشود.اینجا و از این تریبون ارزشمند، جا دارد که از طرف مجموعه ی مالیاتی استان صمیمانه از تمامی مودیان مالیاتی استان تشکر کنم که با همکاری صمیمانه خود چه در پاسخ به درخواستهای ما و چه در تمکین آگاهانه به امر مالیات، نقش ارزنده ای در عمران و آبادانی استانمون ایفا کردند.
اما به اطلاع شما سروران عزیز میرسانم که در راستای اقتصاد مقاومتی و جهت حمایت از اصناف و کسبه و با توافق این عزیزان مصوب شد تا مالیات عملکرد سال 1394 اصناف استان که امسال رسیدگی خواهد شد ، بدون افزایش بر اساس مالیات قطعی عملکرد سال 93 آنها تعیین گردد. همچنین در اقدامی دیگر مصوب شد که کلیه مودیان مالیاتی استان اعم از کسبه ، شرکتها و سایر مودیانی که تا پایان شهریور ماه امسال نسبت به پرداخت اصل مالیات بر عملکرد خود اقدام نمایند مشمول بخشودگی 100درصدی از جرائم قابل بخشش مالیاتی شوند .
موضوع مهم دیگری که جا داره به اون اشاره کنم، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه الکترونیکی اشخاص حقوقی یعنی شرکتها ،موسسات و صاحبان املاک استیجاری است که باید تا ساعت 24 روز پنج شنبه 31 تیرماه اظهارنامه مالیاتی خود را از طریق سامانه www.tax.gov.ir ارائه نمایند و اگر مودیان گرامی در این خصوص مشکلی هم داشتند می توانند آن را با کارشناسان مالیاتی در میون بزارن .
برای این منظور ما در هفته فرهنگ مالیاتی ، مرکز ارتباط مردمی 1526 را راه اندازی کردیم که به صورت شبانه روزی پاسخگوی مودیان خواهد بود.شهروندان عزیز می تونن هر سوال یا ابهامی در حوزه مالیاتی دارن از طریق این سامانه تلفنی با کارشناسان خبره مالیاتی در میون بزارن . البته درساعات غیراداری نیز این سامانه پاسخگویی مردمی از طریق سیستم رایانه ای خودکار پاسخگوی موئیان خواهد بود. در واقع راه اندازی این مرکز پاسخگویی موجب برقرای ارتباط آسان مودیان با کارشناسان مالیاتی و باعث تسریع و تسهیل بیشتر در روند ارائه خدمات به مودیان خواهد شد.
و اما در پایان مجموع مالیاتی استان ضمن تشکر مجدد از همکاری مودیان مالیاتی استان تقاضا دارد که این اعتماد دوسویه که حاصل آن تمکین مالیاتی و در نهایت توسعه ی شهر و دیار خودمون است کما فی سابق و حتی قوی تر از گذشته ، ادامه داشته باشه تا انشالله در کنار هم ایرانی آباد را بدون وابستگی به اجانب بسازیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد