تاریخ درج خبر : 1395/04/27
کد خبر : ۵۴۷۴۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

درخواست نماینده کهگیلویه بزرگ از مردم آجم برای مهار آتش‌سوزی

عدل‌ هاشمی‌پور نماینده ۴ شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد با انتشار درخواستی از مردم منطقه آجم خواست که برای خاموش کردن آتش به کمک مأموران منابع طبیعی بشتابند.

به گزارش سایت استان متن این درخواست به شرح زیر است:
زندگی و فرهنگ مردم غیور و اصیل کهگیلویه بزرگ با طبیعت پیوند ناگسستنی خورده است. قرن‌هاست که بلوط‌های سخاوتمند سایهٔ مهر خویش را بر سر این سرزمین گسترده‌اند. متأسفانه خبردار شدیم بخشی از بلوط‌های کهنسال منطقهٔ آجم دیشموک در آتش می‌سورند. لذا از مردم غیور و طبیعت دوست این منطقه تقاضا دارم، با توجه به اینکه احتمال دارد این آتش‌سوزی مانند آتش سوزی‌های دیگر از این دست، منطقهٔ وسیعی از جنگلهای بلوط دیشموک را در کام خود فرو ببرد، با رعایت کامل احتیاط و با در نظر داشتن تمام جوانب ایمنی به کمک مأموران محیط زیست در این منطقه بشتابند.
متأسفانه آسیب دیگری که این جنگلهای کهنسال را تهدید می‌کند این است که مردم این منطقه از نعمت گاز بی‌نصیب‌اند و خود ناچاراً حجم زیادی از این نعمتهای الهی را برای تهیه خوراک و گرم کردن منازل خود می‌سوزانند که به حول و قوهٔ الهی این معضل با پیگیری‌های به عمل آمده با رسیدن نعمت گاز به این مناطق حل خواهد شد.
در آخر باز هم از مزدم عزیز این منطقه تقاضا می‌کنم که با رعایت کامل جوانب احتیاط و ایمنی و با همکاری کامل با مأموران منابع طبیعی و محیط‌زیست و همچنین جلوگیری از ورود کودکان و افراد کم توان به این مناطق، به کمک بلوط‌های کهنسال که همسایگان گشاده‌دستی برای ما پدرانمان و انشاالله فرزندانمان بوده و هستند، بشتابید.
انشاءلله که با رفع کمبودهای سازمانهای مربوطه در صورت وقوع چنین حوادثی در آینده دیگر نیازی به چنین در خواست‌های از مردم عزیز نباشد.
عدل هاشمی‌پور
نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد