تاریخ درج خبر : 1395/04/27
کد خبر : ۵۴۷۵۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد؛

تمام سرمایه گذاری‌های تولیدوصنعت استان متکی به تسهیلات بانکی است/ تسهیلات ویژه به کارخانه سیمان مارگون اختصاص می‌یابد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد ضمن اشاره به دستاوردهای سفر وزیر صنعت به استان، افزود:صد درصد سرمایه گذاری‌های صنعتی و تولیدی در استان متکی به تسهیلات بانکی است.

divdideh

به گزارش سایت استان به نقل از مهر، داریوش دیودیده  در نشست با مدیران بانک‌های خصوصی استان افزود: منابع و تسهیلات بانک‌ها در رونق تولید و توسعه صنعت استان جایگاه ویژه‌ای دارند.

وی بیان کرد: دولت در راستای کمک به واحدهای صنعتی و تولیدی ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارائه خواهد داد که سهم استان از این تسهیلات، ۴۰۰ میلیارد تومان است.

دیودیده با بیان اینکه اخذ این تسهیلات بستگی به همت بانک‌ها دارد، گفت، بخش خصوصی نیز در این راستا باید در سایت بهینه یاب ثبت‌نام کنند.

وی تصریح کرد: بانک‌ها نیز موظف به مهیاکردن شرایط برای دریافت‌کنندگان وام در استان هستند.

دیودیده اظهار داشت: این استان جز پنج استان اول کشور در زمینه ثبت‌نام و بررسی‌های اولیه طرح‌های ثبت‌نامی در سامانه بهین یاب است.

وی یادآور شد: ۶۰ درصد از منابع اعتباری در اختیار موسسه‌های مالی اعتباری و بانک‌های خصوصی است که این امر لزوم حمایت این بانک‌ها از تولید در استان را گوشزد می‌کند.

به گزارش سایت استان به نقل از مهر، داریوش دیودیده ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: سفر وزیر صنعت و معدن به استان دستاوردهای مهمی داشته است.

وی بیان داشت: با توجه به بازدید مستقیم وزیر صنعت و معدن از طرح‌ها و پروژه‌های تولیدی، حمایت از این طرح‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

دستاوردهای سفر وزیر صنعت به استان

دیودیده در ادامه گفت: در سفر وزیر صنعت به استان اختصاص تسهیلات به کارخانه سیمان مارگون تصویب شد.

وی افزود: یکی از دستاوردهای مهم این سفر، افزایش ظرفیت تولید صادراتی سیمان در کارخانه سیمان یاسوج به میزان هزار تن در روز است.

وی همچنین تعیین قیمت پایه برای محصولات شرکت طبیعت زنده (سینره) و توسعه کشت گیاهان دارویی در سطح استان را از دیگر مصوبات این سفر عنوان کرد.

دیودیده گفت: همچنین در این سفر گسترش فعالیت‌های معدنی و توسعه اکتشاف‌های تفصیلی و نیمه تفصیلی و شناسایی معادن در استان در دستور کار قرار گرفت.

وی گسترش فعالیت‌ها در راستای شناسایی منابع و ذخایر معدنی در مناطق مستعد اکتشافی را از دیگر مصوبات این سفر عنوان کرد و گفت: با دستیابی به ذخایر اقتصادی اقدامات لازم در راستای استخراج و ساخت کارخانه فرآوری انجام خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تصریح کرد: در این سفر همچنین اعطای تسهیلات ویژه و معافیت‌ها در مناطق کمتر توسعه‌یافته تصویب شد.

دیودیده افزود: وزیر صنعت و معدن در این سفر بر حمایت از طرح‌هایی با پیشرفت بالای ۷۰ درصد تأکید کرد و برای رسیدن از این طرح‌ها پرداخت تسهیلات را تصویب کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد