تاریخ درج خبر : 1395/04/27
کد خبر : ۵۴۷۵۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر؛

بیش از ۵۰ درصد آب بوشهر از کهگیلویه و بویراحمد تامین می شود

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با شاره به اینکه استان بوشهر با کمبودهایی در زمینه تامین منابع آبی روبرو بوده و بخش عمده آب استان، وارداتی است،  اضافه کرد: فقط شش تا هشت درصد از آب استان بوشهر از طریق منابع داخل استان تامین می‌شود و ۳۸ درصد آب مورد نیاز استان از طریق استان فارس و مابقی نیز از طریق استان کهگیلویه و بویراحمد وارد شبکه آبرسانی استان می‌شود.

t_6020_400x280_2115272

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، سید محمد حسن باستی در جمع خبرنگاران در بوشهر بیان کرد: با توافقات صورت گرفته با وزارت نیرو و همچنین تعامل با مسئولان استان فارس، حجم آب دریافتی از این استان افزایش یافته است و این روند افزایش حجم آب ورودی به استان ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: خردادماه امسال نسبت به اردیبهشت‌ماه شاهد کاهش ۲۳ درصدی و در تیرماه شاهد کاهش ۳۰ درصدی ورودی آب به استان بوشهر بودیم که از روز گذشته نسبت به افزایش ورودی آب به استان اقدام شد.

باستی با اشاره به اینکه امروز ورودی آب استان بوشهر حدود ۸۴ هزار مترمکعب بوده است، افزود: تلاش می‌شود که حجم ورودی آب استان همچنان روند افزایشی داشته باشد تا نوبت‌بندی آب منظم‌تر شود و آب پایدارتری به مردم ارائه شود.

وی ادامه داد: یکی از راهکارهای مناسب برای بهبود وضعیت آبی استان، توسعه آبشیرین‌کن‌ها است که سال گذشته آبشیرین‌کن کنگان افتتاح شد و آبشیرین‌کن بوشهر نیز با تلاش ۲۴ ساعته مجریان در حال تکمیل است و شهریورماه وارد مدار تولید می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب، گفت: مردم هم آب موجود را به خوبی مدیریت کنند تا مشکلات کمتری را در این حوزه شاهد باشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد