تاریخ درج خبر : 1395/04/27
کد خبر : ۵۴۷۵۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -

دفاع تاج‌گردون از رأی اصلاح‌طلبان به کدخدایی

نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم تعامل و وحدت بیشتر اصلاح‌طلبان در مجلس، درعین‌حال از رأی فراکسیون امید به عباسعلی کدخدایی به‌عنوان عضو حقوقدان شورای نگهبان دفاع کرد.

تاجگردون

به گزارش سایت استان، غلامرضا تاجگردون در ارزیابی از عملکرد اصلاح‌طلبان در مجلس دهم، اظهار کرد: درست است فراکسیون امید 170 تا 180 نفر عضو دارد اما به‌هرحال عدد اصلاح‌طلبان در مجلس 100تاست، البته همین 100 نفر هم اگر رأیشان را بهتر مدیریت می‌کردند کرسی‌های بیشتری را می‌توانستند در اختیار بگیرند.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس افزود: در حال حاضر اصلاح‌طلبان ریاست دو، سه کمیسیون را در اختیار دارند و در هیئت‌رئیسه کمیسیون‌ها نیز حضور دارند. به‌هرحال ظرفیت مجلس همین است؛ فقط باید قدری وحدت بیشتری داشته باشند، اما این‌طور نیست که اصلاح‌طلبان کاملاً کنار گذاشته شده باشند. بالأخره دو نایب‌رئیس و پنج عضو هیئت‌رئیسه مجلس از میان اصلاح‌طلبان هستند. البته شرایط اصلاح‌طلبان می‌توانست بهتر از این باشد ولی نمی‌توان گفت که انتظارات کاملاً برآورده نشده است.

نماینده مردم گچساران در مجلس بیان کرد: من فکر می‌کنم اصلاح‌طلبان باید قدری تدبیر بیشتر و تعامل بهتری داشته باشند. الزاماً این‌طور نیست که حتماً در همه‌جا باید خود ما وارد شویم. به‌هرحال مجلس کارگروهی را می‌طلبد و کارگروهی نشاندن تفکرات مختلف در کنار هم است.

وی درباره رأی مجلس به عباسعلی کدخدایی به‌عنوان عضو حقوقدان شورای نگهبان، تصریح کرد: مثلاً در مورد آقای کدخدایی فراکسیون امید به ایشان رأی داد. شاید بعضی از دوستان بیرون تحلیلی داخل را نداشته باشند. تحلیل داخل با تحلیل بیرون خیلی فرق می‌کند. در داخل عده‌ای دور هم جمع شدند و به این نتیجه رسیدند که از آقای کدخدایی حمایت کنند. ضمناً اگر به آقای کدخدایی رأی نمی‌دادیم به چه کسی باید رأی می‌دادیم؟

تاجگردون ادامه داد: من و خیلی از دوستان دیگر به نظرمان رسید که ایشان ازنظر نوع تعامل و تجربه بهتر از هر کس دیگری است و می‌توانیم با او وارد مذاکره شویم تا کسی که نمی‌شناسیم و تجربه ندارد. ولی این فرد را می‌شناسیم و می‌دانیم چطور با او مذاکره کنیم. دلیلی ندارد چون مجلس قبلی به او رأی نداده، ما هم به او رأی ندهیم. به نظرم این رأی تدبیر خوبی بود و دوستان اصلاح‌طلب بیرون هم باید همه این‌ها را کنار هم بگذارند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد