تاریخ درج خبر : 1395/04/28
کد خبر : ۵۴۷۵۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان

مهار آتش‌سوزی جنگل‌های باشت بدون تلاش‌های استاندار، مدیریت بحران و نیروهای مردمی میسر نمی‌شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد اطفاء حریق جنگل‌های کوه عنا شهرستان باشت را با توجه به کوهستانی و صعب‌العبور بودن منطقه بسیار سخت عنوان کرد و افزود: بدون تلاش استاندار، مدیریت بحران استان، کلیه نهادهای شرکت‌کننده و نیروهای مردمی، اطفاء حریق جنگل‌های منطقه کوه عنا خیلی بیشتر از آنچه انجام شد طول می‌کشید.

beheshti

به گزارش سایت استان، عزت‌الله بهشتی فرد از هماهنگی و همدلی استاندار و مدیریت بحران استان، شورای اداری و تلاش آن‌ها در جهت برنامه‌ریزی و اعزام نیرو از کلیه ادارات استان جهت مهار آتش‌سوزی جنگل‌های شهرستان باشت تشکر و قدردانی کرد. وی از حضور نیروهای ادارات استان در روز دوم مهار آتش‌سوزی خبر داد و همچنین اعلام کرد: از شهرستان رستم در استان فارس نیز نیروهای منابع طبیعی جهت اطفاء حریق به کمک ما شتافتند که از آن‌ها تشکر به عمل می‌آید. علاوه بر این حضور نیروهای مردمی در مهار کلیه آتش‌سوزی‌ها در استان قابل‌تقدیر است.

عزت اله بهشتی فرد در خصوص درج اخباری در رابطه با عملکرد مدیریت بحران از زبان ایشان گفت: من هیچ‌گاه از واژه خواب برای مدیریت بحران که بعضی رسانه‌ها بکار برده‌اند استفاده نکرده‌ام. وی در همین خصوص گفت: با توجه به گستردگی آتش‌سوزی‌ها و کمبود امکانات و تجهیزات منابع طبیعی، از مدیرکل محترم بحران استان خواستار حضور فعال همه ادارات در آتش‌سوزی‌ها بودیم که در مهار آتش‌سوزی باشت این اتفاق افتاد و مجموعه شورای اداری استان با ما همکاری کردند و امیدواریم این حضور فعال ادارات استان که در باشت شاهد آن بودیم با توجه به وقوع احتمالی این آتش‌سوزی‌ها در چند ماه اخیر ادامه پیدا کند.

در اوایل هفته جاری آتش‌سوزی در جنگل‌های منطقه عنا باشت اتفاق افتاد که بر اثر آن 52 هکتار از این عرصه‌ها در آتش سوخت. منطقه نامبرده بسیار صعب‌العبور بوده و اگر حضور فعال ادارات و مردم استان نبود این آتش‌سوزی چند روز ادامه پیدا می‌کرد و مساحت عرصه مورد حریق نیز چندین برابر می‌شد.

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان جنگل‌ها و مراتع را متعلق به همگان دانست و حفاظت و احیای آن‌ها را یک وظیفه همگانی برشمرد.

بر اساس قوانین همه دستگاه‌های اداری در هنگام وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی مکلف‌اند در اسرع وقت با اعزام نیرو و تجهیز امکانات در مهار آن‌ها تلاش نمایند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد