تاریخ درج خبر : 1395/04/28
کد خبر : ۵۴۷۵۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -
واگذاری زمین برای اجرای طرح‌ها قانونمندتر می‌شود

تغییر کاربری یا واگذاری زمین تنها برای طرح‌های مؤثر در توسعه استان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: سخت‌گیری در زمینه واگذاری و یا تغییر کاربری عرصه‌های ملی و زمین‌های کشاورزی برای اجرای طرح‌ها در این استان افزایش می‌یابد.

nik eghbali - 01

به گزارش سایت استان، مهندس پژمان نیک اقبالی در نشست کمیته امور زیربنایی کهگیلویه و بویراحمد افزود: به دلیل محدودیت زمین در این استان باید تنها به طرح‌های مهم که به توسعه اقتصادی استان کمک بسزایی کنند، عرصه‌های ملی و زمین‌های کشاورزی واگذار یا تغییر کاربری داده شوند.

وی اظهار داشت: زمین‌هایی که پاسخ تمامی استعلام‌های آن‌ها از سوی دستگاه‌های مختلف اجرایی مثبت است در نشست‌های کمیته امور زیربنایی این استان بررسی‌ شده و موافقت اولیه برای اجرای طرح‌های صنعتی، کشاورزی و گردشگری در آن‌ها اعلام می‌شود.

نیک اقبالی تصریح کرد: طرح‌های مورد تائید در نشست کمیته امور زیربنایی کهگیلویه و بویراحمد برای واگذاری یا تغییر کاربری عرصه‌های ملی و زمین‌های کشاورزی به آن‌ها در نشست شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان به تصویب نهایی می‌رسند.

وی عنوان کرد: پس از تصویب نهایی در نشست شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان عرصه‌های ملی و زمین‌های کشاورزی موردنیاز به این طرح‌ها واگذار شده و یا تغییر کاربری داده می‌شوند.

نیک اقبالی ابراز داشت: کمیته امور زیربنایی جزو زیرمجموعه‌های مهم و تخصصی شورای توسعه و برنامه‌ریزی است.

وی افزود: فعالیت کمیته امور زیربنایی در زمینه‌های مختلف از قبیل تصویب طرح ‌هادی برای روستاها و طرح تفصیلی برای شهرها و بررسی الحاق به محدوده مناطق شهری و یا روستایی است.

در این نشست نحوه واگذاری و یا تغییر کاربری عرصه‌های ملی و زمین‌های کشاورزی برای اجرای 20 طرح صنعتی، کشاورزی و گردشگری دارای متقاضیان حقیقی و حقوقی در خارج از محدوده روستاها و شهرهای هشت شهرستان استان بررسی شد.

از این تعداد طرح با هشت مورد موافقت و با چهار مورد مخالفت شد و هشت مورد نیز باید در نشست بعدی کمیته امور زیربنایی مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد