تاریخ درج خبر : 1395/04/28
کد خبر : ۵۴۷۵۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد:

۶۴ هکتار از جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد طعمه حریق شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دلیل وقوع ۸ آتش‌سوزی در عر‌صه‌های منابع طبیعی از روز جمعه ۲۵ تیرماه تا ۲۷ تیرماه درمجموع ۶۴ هکتار از مراتع و جنگل‌های این استان طعمه حریق شد.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، عزت‌الله بهشتی‌فر در یک گفتگو، اظهار داشت: از روز جمعه هفته گذشته تا روز یکشنبه 8 فقره آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد رخ داد که درمجموع 64 هکتار از عرصه‌های جنگلی استان طعمه حریق شد.

وی از در آتش سوختن 56 هکتار از اراضی جنگلی بهره‌عنای شهرستان باشت خبر داد و افزود: آتش‌سوزی جنگل‌های شهرستان باشت با همکاری شورای اداری شهرستان باشت، هلال‌احمر، محیط‌زیست، بسیج و سپاه مهار شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: آتش‌سوزی در کوه‌های صعب‌العبور و سنگلاخی شهرستان باشت عملیات مهار را برای دو بالگرد اعزامی امدادی و آب‌پاش سخت کرد به‌طوری‌که حضورشان آن‌چنان دردی را دوا نکرد.

بهشتی تصریح کرد: بالگرد امدادی به دلیل سنگلاخی بودن امکان فرود آمدن نداشت و بالگرد آب‌پاش نیز به دلیل ارتفاع بالا، فعالیتش تأثیر چندانی نداشت زیرا به دلیل ارتفاع زیاد تا رسیدن آب به آتش تبخیر می‌شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد