تاریخ درج خبر : 1395/04/28
کد خبر : ۵۴۷۵۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون مرکز استراتژیک نهاد ریاست جمهوری در یاسوج:

“مسئله‌شناسی راهبردی برای توسعه هر استان” تدوین می‌شود

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری گفت: «مسئله‌شناسی راهبردی برای توسعه هر استان» توسط اتاق فکر استان‌ها مطرح و در اختیار دولت قرار می‌گیرد.

pakseresht

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، سلیمان پاک سرشت در نشست اتاق فکر دانشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: اتاق فکر استان‌ها تصویر روشن‌تری از مسائل هر استان در سفرهای رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت ارائه می‌دهد.

وی افزود: اتاق فکر استان‌ها پروژه مشترک مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت کشور و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است.

پاک سرشت بیان کرد: هدف اصلی اتاق فکر استان‌ها آن است که مسائل، مشکلات و چالش‌های هر استان از منظر راهبردی و با حضور و ایفای نقش گروه‌ها و قشرهای مختلف جامعه بررسی و مرور شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: ایده بنیادین و اساسی فعالیت اتاق فکر استان‌ها شناسایی و رفع مسائلی است که کشور با آن‌ها مواجه است و در هر استان نیز به طور خاص وجود دارد.

پاک سرشت عنوان کرد: رفع این مسائل مستلزم آن است که گروه‌ها و قشرهای مختلف جامعه با یکدیگر در مورد دلایل شکل‌گیری، تداوم و پایداری و ارائه راهکارهای مناسب برای آن‌ها چاره‌اندیشی کنند.

وی با اشاره به اینکه اتاق فکر استان‌ها به دنبال آن است که از منظری دیگر دریچه‌ای برای نگرش به مسائل و چالش‌های هر استان باز شود ابراز کرد: در این زمینه گروه‌ها و قشرهای مختلف جامعه اعم از دانشگاهیان، بخش خصوصی، سازمان‌های مردم‌نهاد، مدیران اجرایی و نخبگان علمی ایفای نقش خواهند کرد.

پاک سرشت با تاکید بر اینکه مزیت اتاق فکر استان‌ها به ویژه در مناطقی از کشور که با مشکلات و چالش‌های توسعه‌ای مواجه هستند متعدد است اظهار داشت: تجربه فعالیت اتاق فکر استان‌ها در دو سال اخیر نشان داده که قابلیت‌های جدی در مناطق مختلف کشور برای فعال شدن و استفاده در مسیر رفع مشکلات وجود دارد و دانشگاه‌ها نیز جایگاه مناسبی در زمینه اجرای این ماموریت بر عهده دارند.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری گفت: بخشی از ماموریت اتاق فکر استان‌ها در زمینه سفرهای استانی رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت تعریف شده است.

وی عنوان کرد: گزارش تهیه شده در اتاق فکر استان‌ها با نام «مسئله‌شناسی راهبردی برای توسعه هر استان» مطرح و ارائه می‌شود.

پاک سرشت ابراز داشت: در اتاق فکر استان‌ها گروه‌ها و قشرهای مختلف ذینفع در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی، اقتصادی، صنعت و سرمایه‌گذاری و کشاورزی، آب و محیط‌زیست با یکدیگر در زمینه اولویت‌بندی مسائل هر استان، راهکارهای رفع آن‌ها و چشم‌اندازهای پیش رو در آینده بحث، تبادل نظر و گفتگو می‌کنند.

وی افزود: جمع‌بندی مباحث مطرح‌شده در نشست‌های اتاق فکر هر استان در قالب گزارش در اختیار هیئت اجرایی سفر رئیس جمهوری و اعضای هیئت دولت و مسئولان مرتبط با سفر قرار می‌گیرد.

پاک سرشت گفت: انتظار می‌رود که اتاق فکر استان‌ها آغازی برای احساس مشارکت هر چه بیشتر نخبگان علمی و دیگر گروه‌ها و قشرهای جامعه در اداره امور هر استان و شکل‌گیری گفتگو، تبادل نظر و تعامل مثبت با دولت در راستای برون‌رفت از مسائل و مشکلات باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد