تاریخ درج خبر : 1395/04/28
کد خبر : ۵۴۷۶۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -

هدف‌گذاری صادرات 7 میلیون دلاری کهگیلویه و بویراحمد در سال 95

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال 95 صادرات 7 میلیون دلاری برای کهگیلویه و بویراحمد هدف‌گذاری شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد داریوش دیودیده در جلسه پایش صادرات غیره نفتی که با حضور شرکت‌های تولیدی و صادراتی و تعدادی از مدیران و مسئولین اجرایی استان برگزار شد، با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کنونی کشور بحث توسعه صادرات غیره نفتی است، افزود: متأسفانه طی سالیان اخیر استان ما شرایط خوبی در بحث صادرات نداشته است.

وی بیان کرد: اراده مدیران استان مبنی بر توسعه صادرات کهگیلویه و بویراحمد و جلوگیری از صادرات خام برخی از منابع و ورود منابع مالی مناسب به استان از طریق صادرات تولیدات صنعتی، کشاورزی و دستبافته‌ها و صنایع‌دستی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: میزان صادرات کشور در سال گذشته افزون بر 44 میلیارد دلار بوده که هدف‌گذاری‌های صورت گرفته برای سال 95 رشدی 10 درصدی صادرات و رساندن صادرات کشور به بالاتر از 50 میلیارد دلار است.

دیودیده با تأکید بر این اینکه در بدترین شرایط پیش‌بینی میزان صادرات در سال 95 به میزان 7 میلیون دلار برای کهگیلویه و بویراحمد است، تصریح کرد: 1.5 میلیون دلار صادرات محصولات کشاورزی، یک‌میلیون دلار صنایع‌دستی و پنج میلیون دلار محصولات صنعتی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: دولت تسهیلاتی را برای امر صادرات به شرکت‌های صادراتی اختصاص داده و در قالب بسته حمایتی 2000 میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به ریال تبدیل شده و در چهار بانک قرار داده شد که برای صادرات تسهیلات داده شود و سود این تسهیلات برای بخش صنعت 16 درصد و برای بخش کشاورزی 14 درصد خواهد بود.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بخشی از این منابع در اختیار بانک‌ها قرار گرفته که بانک توسعه صادرات سهم بیشتری از این منابع دارد.

دیودیده با بیان اینکه از صادرکنندگان حمایت همه‌جانبه می‌شود تأکید کرد: حمایت همه‌جانبه از صادرکنندگان در دستور کار بوده و در راستای توسعه صادرات همه دستگاه‌های اجرایی مربوط باید تعامل و همکاری لازم را داشته باشند.

وی اضافه کرد: صادرکنندگان باید علاوه بر تولیدات داخلی استان به تولیدات سایر استان‌ها نیز توجه کرده و بستر توسعه و رونق صادرات را فراهم کنند و همچنین اهمیت برندسازی محصولات تولیدی استان و اثرگذاری آن بر توسعه صادرات را جدی بگیرند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد