تاریخ درج خبر : 1395/04/29
کد خبر : ۵۴۷۶۹۷
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان محیط‌زیست در یاسوج مطرح کرد:

۱۴۸۰ شکارچی در ایران سلاح‌های خود را کنار گذاشتند

مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: یک هزار و ۴۸۰ شکارچی طی سه سال اخیر در ایران سلاح‌های خود را به طور داوطلبانه کنار گذاشته‌اند.

1596117

به گزارش سایت استان به نقل از مهر، محمد درویش در نشست با اعضا و تشکل‌های زیست‌محیطی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: با همه تلاشی که در راستای فرهنگ‌سازی انجام شده است، متأسفانه بسیاری از افراد خود را باافتخار شکارچی می‌دانند.

وی با بیان اینکه این حوزه نیازمند فعالیت بیشتری است، اظهار داشت: در ۳۰ سال گذشته ۱۱۹ محیط‌بان و ۱۵ جنگلبان کشور در راه حفاظت از عرصه‌های زیست‌محیطی شهید و سه هزار نفر نیز از نواحی مختلف بدن مجروح و مصدوم شدند.

درویش تصریح کرد: امسال نیز سه محیط‌بان و یک جنگلبان در کشور به شهادت رسیدند.

مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست تعداد محیط‌بانان کشته‌شده در ایالت متحده آمریکا را ۲۷ نفر طی ۹۰ سال عنوان کرد و گفت: این محیط‌بانان در اثر سقوط از ارتفاع یا حمله حیوانات جان خود را از دست دادند.

درویش وسعت مناطق حفاظت‌شده در آمریکا را شش برابر ایران عنوان کرد.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی کشور گفت: جشنواره تجربه‌های مفید تشکل‌های زیست‌محیطی کشور مهرماه سال جاری برای نخستین بار در تهران برگزار می‌شود.

درویش افزود: در این جشنواره در زمینه حفاظت از محیط‌زیست ۲۰ تجربه موفق تشکل‌ها انتخاب و از آن‌ها تجلیل می‌شود.

وی برگزاری جشنواره موسیقی محیط‌زیست در خردادماه سال جاری را از دیگر برنامه‌های فرهنگی در راستای فرهنگ‌سازی برای حفاظت از محیط‌زیست عنوان کرد.

درویش تصریح کرد: در این جشنواره هنرمندان آثار مختلفی در حوزه سنتی، مدرن و کودک تولید و ارائه کردند.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد یک جنبش اجتماعی برای حفاظت از محیط‌زیست عنوان کرد و گفت: اختتامیه این جشنواره خردادماه سال آینده برگزار می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد