تاریخ درج خبر : 1395/04/29
کد خبر : ۵۴۷۷۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -
بازسازی هنرهای فراموش‌شده؛

«مهلو» و «میخک» کهگیلویه و بویراحمد احیاء شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی از هنرهای فراموش‌شده صنایع‌دستی در استان ازجمله «سیاه‌چادر بافی»، «سبدبافی»، «نین چیت بافی»، گلیم، «گچمه»، زیورآلات سنتی همچون «مهلو» و «میخک» طی دو سال اخیر احیاء شدند.

mahlo and mikhak

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، کارگاه آموزشی صنایع‌دستی با حضور 27 نفر از فعالان، شاغلان و مربیان صنایع‌دستی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در این کارگاه آموزشی گفت: هدف از برگزاری این دوره آموزشی آشنایی با نحوه تبلیغات، برندسازی، بازاریابی و فروش صنایع‌دستی بوده است.

وی با تشریح برنامه‌های این اداره برای توسعه صنایع‌دستی افزود: در این کلاس‌های آموزشی تاکتیک‌های کاربردی در حوزه صنایع‌دستی توسط استادان مجرب صنایع‌دستی تدریس می‌شود.

باقری بیان کرد: با اقدامات انجام شده این اداره کل برخی از هنرهای فراموش‌شده و منسوخ‌شده صنایع‌دستی در استان ازجمله «سیاه‌چادر بافی»، «سبدبافی»، «نین چیت بافی»، گلیم، «گچمه»، زیورآلات سنتی همچون «مهلو» و «میخک» طی دو سال اخیر احیاء شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: همچنین 50 کارگاه صنایع‌دستی تا سال گذشته در استان داشتیم که تا پایان امسال این تعداد به حدود 80 کارگاه خواهد رسید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد