تاریخ درج خبر : 1395/04/29
کد خبر : ۵۴۷۷۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل دفتر فنی استانداری انتقاد کرد؛

هزینه‌‌کرد بودجه‌های عمرانی دستگاه‌ها در پرداخت حقوق کارکنان/ جذب غیرقانونی نیروی انسانی در ادارات کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از هزینه‌کرد بودجه عمرانی دستگاه‌ها به بودجه جاری انتقاد کرد و گفت: برخی از دستگاه‌های استان به‌صورت غیرقانونی نیرو جذب کردند و پول عمرانی را صرف این نیروها می‌کنند.

kazmi

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، سید حسین کاظمی در نشست شورای حفاظت از حقوق بیت‌المال با بیان اینکه به گفته متولیان منابع طبیعی و محیط‌زیست عمده دلیل افزایش آتش‌سوزی‌های اخیر کمبود منابع و امکانات برای مقابله با این بحران است، گفت: سؤالی که از مدیران استان دارم این است که چرا پول عمرانی که باید صرف کارهای عمرانی شود برای حقوق جاری کارکنان دستگاه‌ها هزینه می‌شود.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برخی از دستگاه‎‌ها به‌صورت غیرقانونی اقدام به جذب نیروی انسانی کردند، افزود: به همین دلیل است که دستگاه‌ها در پرداخت حقوق کارکنان خود به مشکل خوردند و بودجه عمرانی را در این زمینه هزینه می‌کنند.

وی عنوان کرد: اگر دستگاه‌ها بودجه عمرانی خود را در جای خود هزینه کنند دیگر با مشکلی مواجه نیستیم اما هزینه‌کرد آن در جای دیگری موجب ایجاد این مشکلات شده است.

کاظمی خواستار ورود سازمان بازرسی و دیوان محاسبات به استخدام‌های غیرقانونی ادارات شد و افزود: لازم است دیوان محاسبات و سازمان بازرسی در این خصوص ورود پیدا کنند.

کاظمی عنوان کرد: اداره کل راه و شهرسازی 300 نفر از پرسنل خود را به‌صورت غیرقانونی جذب کرده و حقوق آن‌ها را از اعتبارات که باید صرف امور عمرانی شود، پرداخت می‌کند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: حتی برخی از قرق‌بانان به‌صورت غیرقانونی جذب شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: به‌صورت کامل نحوه هزینه‌کرد اعتبارات عمرانی را رصد می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم اعتبارات عمرانی برای پرداخت حقوق افرادی که به‌صورت غیرقانونی جذب شدند، هزینه شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد