تاریخ درج خبر : 1395/04/30
کد خبر : ۵۴۷۷۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد:

‌‌محیط‌زیست استان کمبود نیروی محیط‌بان دارد

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: مهم‌ترین چالش‌های حوزه محیط‌زیست در کهگیلویه و بویراحمد کمبود نیروی متخصص و آتش‌سوزی جنگل‌های این استان است.

asdollah-hashemi---1

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سید اسدالله هاشمی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: وقوع آتش‌سوزی در مناطق حفاظتی، کمبود نیروی انسانی محیط‌بان و تعداد دام زیاد و مازاد بر ظرفیت مرتع مهم‌ترین چالش‌های زیست‌محیطی در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد افزود: پسماندهای موجود در شهرهای استان و به‌خصوص شهر یاسوج، آلودگی هوا از سمت استان خوزستان، برداشت بی‌رویه منابع آب‌های زیرزمینی در سطح دشت‌های استان، کمبود امکانات اطفاء حریق از دیگر مشکلات حوزه محیط‌زیست است.

وی با بیان اینکه در برخی از مناطق نیازمند تخصیص اعتبار لازم برای خرید تجهیزات هستیم، عنوان کرد: گردشگری غیراصولی در مناطق و رها کردن پسماندها در طبیعت، عدم تکمیل بودن سیستم حمل‌ونقل عمومی در استان، آلودگی هوا در حوزه شهرهای گچساران وابسته به فعالیت صنایع نفت و گاز این شهر دیگر چالش‌های محیط‌زیست در استان است.

هاشمی با بیان اینکه تشکل‌های مردمی به‌عنوان بازوهای اجرایی و قوی سازمان به‌طورقطع در یاری‌رساندن به محیط‌زیست کمک قابل‌توجهی می‌کنند، بیان کرد: فعالان زیست‌محیطی و سمن‌ها می‌توانند مدیریت مشارکتی را در بین آحاد جامعه رونق دهند و با توجه به اینکه صدای گویای مردم هستند می‌توانند مشکلات زیست‌محیطی را به گوش مردم برسانند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تعداد محیط‌بان و امکانات محیط‌زیست کم و محدود است مردم استان می‌توانند در حفاظت از محیط‌زیست مشارکت بیشتری داشته باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد