تاریخ درج خبر : 1395/05/01
کد خبر : ۵۴۷۹۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی:

94 درصد گازوئیل استان برای ترابری استفاده می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود ۹۴ درصد نفت و گاز استان فقط برای ترابری استفاده می‌شود.

به گزارش سایت استان، ابوالفضل روح الهی با بیان اینکه 2 درصد از نفت و گاز به‌صورت صنعتی استفاده می‌شود افزود: میزان سوخت کشاورزی ۲٫۶ درصد و سایر موارد ۱٫۸ درصد است.

روح الهی ادامه داد: در سه‌ماهه نخست سال جاری 49 میلیون و 551 هزار لیتر بنزین در استان استفاده شده که رشد 4.4 استانی نسبت به رشد یک‌درصدی کشوری از مهمان‌پذیری استان حکایت می‌کند.

وی درباره مخازن نفت و گاز که با توسعه یاسوج در مرکز شهر قرار گرفته است، گفت: عمر مفید انبارها در کشور 50 سال است و این مخازن در مکان‌هایی قرار می‌گیرند که کمترین عوارض زیست‌محیطی و ایمنی را داشته باشد.

روح الهی ادامه داد: به دلیل عدم رعایت حریم قانونی و ساخت‌وسازهای غیرمجاز اکنون این مخازن‌ در مناطق تجاری و مسکونی واقع شده است.

وی تأکید کرد: موقعیت انبارها به لحاظ مصونیت سازی موردتوجه قرار گرفته و شهروندان نباید از این بابت هیچ گونه نگرانی داشته باشند.

وی یادآور شد: این انبارها فقط برای نفت سفید استفاده می‌شود و امیدواریم با گازرسانی به همه روستاها و بخش‌های استان نیازی به توسعه یا ساخت انبارها نباشد.

روح الهی با بیان اینکه ظرفیت مخازن انبار نفت یاسوج ۲۶ هزار لیتر است، گفت: از حیث استخراج و ذخیره‌سازی هیچ‌گونه مشکلی نداریم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد