تاریخ درج خبر : 1395/05/02
کد خبر : ۵۴۷۹۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد:

آنژیوگرافی بیمارستان امام سجاد در سفر هیات دولت افتتاح می شود

یزدانپناهمعاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: اعتبار هزینه شده برای خرید تجهیزات پزشکی مورد بهره برداری در این استان در سفر رئیس جمهوری و اعضای هیات  دولت به استان 350 میلیارد ریال است.
به گزارش سایت استان به نقل از  روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج،دکتر پرویز یزدان پناه افزود: از مهمترین تجهیزات پزشکی مورد افتتاح در سفر رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت به کهگیلویه و بویراحمد می توان به راه اندازی بخش آنژیوگرافی و جراحی قلب بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج با اعتباری افزون بر 200 میلیارد ریال اشاره کرد.

وی بیان کرد: این میزان اعتبار برای تامین تجهیزات و ساخت فضای فیزیکی هزینه شده و با راه اندازی آن نیاز به اعزام بیماران قلبی کهگیلویه و بویراحمد به دیگر شهرها از جمله شیراز به طور چشمگیری کاهش می یابد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: بر اساس بررسی ها حدود یک سوم بیماران اعزامی از کهگیلویه و بویراحمد به شهرهای همجوار به ویژه شیراز به منظور دریافت خدمات آنژیوگرافی و جراحی قلب است.

دکتر یزدان پناه عنوان کرد: دستگاه سی.تی.اسکن بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج با اعتبار 25میلیارد ریال، دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان شهید بهشتی یاسوج با اعتبار سه میلیارد ریال، دستگاه امحای زباله این بیمارستان با اعتبار پنج میلیارد ریال، دستگاه آندوسکوپی و کولونوسکوپی پیشرفته این بیمارستان با اعتبار پنج میلیارد ریال، دستگاه رادیولوژی دیجیتال این بیمارستان با اعتبار سه میلیارد و 500 میلیون ریال و سه تخت آی.سی.یو سوختگی در این بیمارستان برای نخستین بار در کهگیلویه و بویراحمد با اعتبار 10 میلیارد ریال از دیگر تجهیزات پزشکی مورد افتتاح در سفر رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت به استان است.

این مسئول درمانی استان ابراز داشت: در سفر رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت به کهگیلویه و بویراحمددستگاه ام.آر.آی بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت با اعتبار 65 میلیارد ریال، بخش جراحی مغز و اعصاب این بیمارستان به همراه تجهیزات لازم از جمله پنج تخت آی.سی.یو با اعتبار 25 میلیارد ریال ودستگاه امحای زباله این بیمارستان با اعتبار پنج مبلیارد ریال راه اندازی می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد افزود: در این سفر دستگاه ماموگرافی بیمارستان شهید رجایی گچساران با اعتبار سه میلیارد و 500 میلیون ریال نیز راه اندازی خواهد شد.

یزدان پناه گفت: بخشی از اعتبارات مورد نیاز برای خرید این تجهیزات پزشکی از محل منابع مالی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و مابقی نیز از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با پیگیری ها و رایزنی های مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد تامین شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: 9 دستگاه آمبولانس از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای کهگیلویه و بویراحمد خریداری شده که در سفر رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت به این استان بین اورژانس های 115 استان توزیع می شود.

دکتر یزدان پناه اظهار کرد: علاوه بر این 16 دستگاه آمبولانس دیگر نیز برای کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی شده که به زودی تحویل این استان داده شده و بین اورژانس های 115 استان توزیع خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان عنوان کرد: بیمارستان 96 تختخوابی سینا گچساران اوایل مهرماه امسال افتتاح می شود و تجهیزات مورد نیاز آن نیز با اعتباری افزون بر 60 میلیارد ریال خریداری شده و یا در حال خرید است.

وی ابراز داشت: توجه به بخش بهداشت، درمان و سلامت و تلاش و اقدام در این حوزه ها جزو اولویت های نخست دولت یازدهم به شمار می رود و خدمات دولت در این عرصه های مهم نیز کم سابقه بوده است.

دکتر یزدان پناه افزود: خدمات قابل توجهی در حوزه بهداشت، درمان و سلامت در طول سه سال قبل و از زمان آغاز به کار دولت یازدهم در کشور و کهگیلویه و بویراحمد ارائه شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • یا حق گفت:

    اخ بمیرم سی دولت تدبیر وامید که میخواهند بیایید استان ک وب انژو گرافی افتتاح کنند آخ از بختوم میروند تو شهرها دیگر صدا بوق قطار کارخانه های ماشین سازی جاده اتوبان را افتتاح میکنند اما اینجا مدرسه شش کلاسه وانژوگراف ..خدایی آبرویش را اینجوری تختعه نکنید

پربازديد