تاریخ درج خبر : 1395/05/02
کد خبر : ۵۴۷۹۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد:

ساخت زائرسرای بی‌بی حکیمه (س) ۱۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای ایجاد زائرسرا، پارکینگ و سایر امکانات رفاهی امامزاده بی‌بی حکیمه (س) ۱۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

bihakimeh -

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، سید نورالله جنتی در نشست هماهنگی برگزاری کنگره بی‌بی حکیمه (س) اظهار داشت: حرم مطهر این حضرت به‌عنوان چهارمین حرم اهل‌بیت عصمت و طهارت شناخته شده است و این بقعه متبرکه پیشانی فرهنگی استان است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه 100 درصد مردم این استان شیعه هستند، عنوان کرد: 30 درصد ساکنان این استان از نسل اهل‌بیت عصمت و طهارت هستند.

وی بیان کرد: بارگاه امامزاده بی‌بی حکیمه (س) این بانوی بزرگ هرساله زائرینی از سراسر جهان به‌ویژه کشورهای حوزه خلیج‌فارس دارد و همه‌سال در این زمینه افزایش داریم.

جنتی یکی از مشکلات آستان مقدس بی‌بی حکیمه (س) را نبود زائرسرا عنوان کرد و افزود: نیازمند 14 میلیارد تومان اعتبار جهت ایجاد زائرسرا، پارکینگ و سایر امکانات رفاهی در این مکان هستیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: امید است این قطب فرهنگی در این استان محروم احیا شود و مشکل اصلی این بارگاه که جاده و مسیر ارتباطی است نیز حل شود.

وی با اشاره به اینکه مسیر ارتباطی بی‌بی حکیمه (س) 15 کیلومتر از سمت گناوه است، بیان کرد: اگر این مسیر ساماندهی شود مسافت این امامزاده به نصف کاهش پیدا می‌کند.

جنتی تصریح کرد: انتظار می‌رود زیرساخت‌ها را اولویت‌بندی کنیم و با شناسایی نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت هرچه باشکوه‌تر این کنگره را به‌صورت بین‌المللی برگزار کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد