تاریخ درج خبر : 1395/05/02
کد خبر : ۵۴۷۹۶۶
+ تغییر اندازه نوشته -
فرماندار کهگیلویه:

۱۳ هکتار از باغ‌های منطقه کلگه‌پهن کهگیلویه در آتش سوخت

فرماندار کهگیلویه گفت: ۱۳ هکتار از باغ‌های منطقه کلگه پهن شهرستان در آتش سوخت.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، علی پوزش در نشست ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: امکانات شهرستان کهگیلویه برای مقابله با بحران و آتش‌سوزی ضعیف است.

فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه منابع طبیعی این شهرستان با یک دستگاه تانکر 200 لیتری تنها نهادی است که در مواقع بحرانی پای ‌کار است، بیان کرد: از 14 دستگاه خودرو منابع طبیعی تنها یک دستگاه در اختیار منابع طبیعی این شهرستان گسترده و شهرستان لنده قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: در آتش‌سوزی‌های اخیر به علت کمبود امکانات تنها در فاصله 15 کیلومتر شهر دهدشت مرکز شهرستان 13 هکتار باغ در حوزه کلگه پهن طعمه حریق شد.

پوزش تصریح کرد: باید یک جایگاه اطفای حریق برای حفاظت از این عرصه‌های طبیعی در این شهرستان استقرار یابد.

وی با اشاره به فاصله 850 کیلومتری منطقه آجم در این شهرستان، افزود: بسیاری از مناطق جنگلی و حفاظتی این شهرستان در فاصله دوری از مرکز شهرستان قرار دارند.

پوزش بیان کرد: 7 هکتار در یک منطقه و 10 هکتار در منطقه دیگر در چندماه گذشته در این شهرستان طعمه حریق شدند که در صورت وجود جایگاه اطفای حریق می‌توانستیم تا حدود زیادی از این آتش‌سوزی‌ها را در وقت طلایی مهار کنیم ولی به علت بعد مسافت موفق نشدیم.

فرماندار باشت نیز در این نشست‌ اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی منابع طبیعی و محیط‌زیست این شهرستان در آتش‌سوزی‌های اخیر با دست خالی تمام توان خود را به کار بردند.

سید مسعود حسینی با بیان اینکه به خاطر صعب‌العبور بودن مناطق آتش‌سوزی نیروها از مهار آتش فرار می‌کردند، عنوان کرد: امکانات محدود است و می‌طلبد نیروهای لازم و بیشتری برای مواقع بحرانی آموزش‌دیده و به منطقه اعزام شوند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد