تاریخ درج خبر : 1395/05/02
کد خبر : ۵۴۷۹۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

وجود ۱۱ هزار تحصیل‌کرده بیکار در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد از وجود ۱۱ هزار بیکار تحصیل‌کرده در این استان خبر داد و گفت: نرخ بیکاری افراد زیر ۴۰ سال این استان ۲۶ درصد است.

bikari---1

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام سید علی فتح میر محمدی داشت: نرخ بیکاری در بین افراد زیر 40 سال استان کهگیلویه و بویراحمد 26 درصد بوده که 25 درصد این افراد تحصیلات دانشگاهی دارند که انتظار می‌رود در سفر هیئت دولت و رئیس‌جمهوری به این استان برای رفع بیکاری چاره‌اندیشی شود.

وی از مسائل اجتماعی استان را اشتغال زنان عنوان کرد و افزود: در گذشته زنان جویای شغل نبودند ولی هم‌اکنون متقاضی کار دولتی و اشتغال در بخش خصوصی هستند و دیگر این موضوع وارد مسائل اجتماعی شده است.

میرمحمدی با بیان اینکه 20 درصد جمعیت این استان تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند ابراز کرد: 34 هزار و 753 خانوار با جمعیتی افزون بر 90 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و 5 هزار و 760 خانوار با جمعیتی افزون بر 20 هزار نفر تحت حمایت سازمان بهزیستی هستند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در این استان میانگین سن ازدواج مردان 29 سال و زنان 24، امید به زندگی در مردان در حوزه شهری 70.2 و در روستاها 66.71، امید به زندگی در زنان شهری 71 سال و زنان روستایی 67 سال است.

میرمحمدی تصریح کرد: مجموعه مدیریت ارشد استان در زمینه رفع مشکلات اجتماعی از جمله بیکاری، اعتیاد، حاشیه‌نشینی و طلاق اهتمام جدی دارند و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد