تاریخ درج خبر : 1395/05/03
کد خبر : ۵۴۸۰۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس:

برگزاری باشکوه کنگره ملی شهدای استان کمک شایانی به توسعه فرهنگی است

غلام محمد زارعی، بیان کرد: برگزاری باشکوه این کنگره می‌تواند تا سال‌های سال برای مردم این خطه و تمام کشور یک تجدید خاطر باشکوه با آرمان‌ها شهدا و فداکاری‌های زمان جنگ مردمان این سرزمین در دفاع مقدس باشد که می‌تواند کمک شایانی به توسعه فرهنگی استان بکند.

zarei - 9

به گزارش سایت استان به نقل از بویورخبر،  نشست مجمع نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی با فرمانده سپاه فتح استان و مسئول کنگره شهدا با دستور جلسه برگزاری هرچه باشکوه‌تر اجلاسیه بزرگ امیران، سرداران و شهدا استان در یاسوج برگزار شد.

توجه همه مسئولان به کنگره شهدا

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگاران به برگزاری بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی استان در مهرماه 95 اشاره کرد و گفت: رویداد بزرگی در مهرماه امسال خواهیم داشت که همه باید برای برگزاری آن کمک کنند.

خادم شهدا هستیم

زارعی با بیان این موضوع که این کنگره در نوع خود بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی استان است، تصریح کرد: ما نمایندگان برای برگزاری باشکوه اجلاسیه آماده هرگونه همکاری هستیم.

وی به مسئله فرهنگ در جامعه و تأکیدات مقام معظم رهبری در مورد فرهنگ و توجه به کارهای فرهنگی اشاره کرد و گفت: متأسفانه امروز یک ولنگاری در انجام کارهای فرهنگ دیده می‌شود که باید با تمام توان این موضوع را برطرف کرد.

فرهنگ زیربنای یک جامعه است

رئیس مجمع نمایندگان استان ابراز کرد: همان‌گونه که معظم له فرمودند فرهنگ زیربنای یک جامعه است و باید در همه کارها فرهنگ را زیربنا و شاخصه کارها دانست که برگزاری چنین کنگره‌های عظیمی که بوی ایثار و شهادت را می‌دهد خود نوعی کاری فرهنگی است.

زارعی با بیان این موضوع که امروز فضای جهاد، ایثارگری و فداکاری رزمندگان در دفاع مقدس باید به جامعه تبیین شود و جامعه نیازمند این‌گونه فداکاری‌ها است، بیان کرد: امروز فضای جهادی زمان جنگ در بیشتر از گذشته احساس می‌شود که باید برای توسعه و ترویج این فضا بیشتر کوشید.

باید به پیوست‌های فرهنگی توجه کرد

وی اجرای کارهای فرهنگی و توجه به پیوست‌های فرهنگی در همه کارها را خواستار شد و بیان کرد: اگر در همه کارها مسئولان به پیوست فرهنگی توجه وافر داشته باشند می‌توان از همه گردنه‌های پر پیچ‌وخم عبور کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: برگزاری باشکوه این کنگره می‌تواند تا سال‌های سال برای مردم این خطه و تمام کشور یک تجدیدخاطر باشکوه با آرمان‌ها شهدا و فداکاری‌های زمان جنگ مردمان این سرزمین در دفاع مقدس باشد که می‌تواند کمک شایانی به توسعه فرهنگی استان بکند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد