تاریخ درج خبر : 1395/05/03
کد خبر : ۵۴۸۰۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

اولتیماتوم تاجگردون به رئیس دانشگاه یاسوج

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر پارک علم و فناوری تا آذرماه امسال در مرکز استان راه‌اندازی نشود آن را در گچساران راه‌اندازی می‌کنم.

tajgardooon

به گزارش سایت استان به نقل زا صبح زاگرس، غلامرضا تاجگردون در جلسه ستاد تدوین برنامه‌های ۴ ساله آموزش عالی در این شهرستان که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار داشت: یک برنامه‌ ۴ ساله برای توسعه شهرستان گچساران با همفکری دوستان تدوین شده است.

وی با اشاره به اینکه این برنامه برای رفع و یا کمتر شدن معضلات و مشکلات شهرستان است، افزود: من به‌عنوان خادم مردم تلاش می‌کنم نگاه ویژه برای توسعه شهرستان داشته باشم.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه دانش، پایه‌های توسعه هر جامعه‌ای است، گفت: در برنامه ۴ ساله توسعه گچساران به همه حوزه‌ها همچون مسائل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، علمی و سایر حوزه‌ها توجه شده است.

تاج‌گردون با اشاره به اینکه این برنامه یک برنامه کاملی است، عنوان کرد: توجه به بحث آموزش عالی و توسعه این حوزه در این شهرستان مدنظر من در این برنامه ۴ ساله است.

وی بر ساختار و فعال‌سازی واحدها و مراکز آموزش عالی در شهرستان گچساران بر اساس نیازهای منطقه تأکید کرد و افزود: ما از مزیت‌های جانبی در آموزش عالی در بخش پژوهش و نخبگان باید استفاده کنیم ولی متأسفانه استان ما از این مزیت‌ها محروم است.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تحصیلات تکمیلی اگر بخش پژوهش و نخبگان نباشد، دانشگاه پویایی خود را از دست می‌دهد، تصریح کرد: متأسفانه استان ما در حال حاضر از پارک‌ علم و فناوری و مراکز رشد محروم است.

تاج‌گردون بر لزوم هدف‌گذاری در حوزه آموزش عالی در شهرستان گچساران تأکید کرد و گفت: من در اقتصاد هدف‌گذاری کرده‌ام که تا ۴ سال آینده ۱۰ تا ۱۵ هزار شغل در این شهرستان ایجاد کنم و در حوزه آموزش عالی هم باید این گونه باشد و هدف‌گذاری داشته باشیم.

وی تأکید کرد: راه‌اندازی پارک علم و فناوری و مراکز رشد هدف‌گذاری‌های مهم در بخش آموزش عالی بوده که می‌تواند سبب توسعه منطقه و شغل نیز ایجاد کند.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس دانشگاه یاسوج گفت: اگر پارک علم و فناوری تا آذرماه امسال در مرکز استان راه‌اندازی نشود آن را در گچساران راه‌اندازی می‌کنم.

تاج‌گردون با اشاره به اینکه ۴ سال بوده که قرار است پارک علم و فناوری در مرکز استان راه‌اندازی شود ولی هنوز راه‌اندازی نشده است، افزود: جامعه علمی را نمی‌توان معطل گذاشت و حق مردم استان دارد تضییع می‌شود و اگر من پارک علم و فناوری را در گچساران راه‌اندازی کردم گلایه نکنید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد