تاریخ درج خبر : 1395/05/03
کد خبر : ۵۴۸۰۶۴
+ تغییر اندازه نوشته -
بام نفتی تب‌دار کمبودهای پزشکی

نوزاد کارگر «تلخ آب شیرینی» در «کما»/ کمبود امکانات و متخصص در بیمارستان شهید رجایی دوگنبدان

نازنین زهرا نوزاد 19 روزه گچسارانی در حالی از دو هفته گذشته میهمان ناخوانده بخش ویژه نوزادان بیمارستان شهید رجایی دوگنبدان است که این بخش از کمبود متخصص و امکانات لازم رنج می‌برد.

gachsaran - bimarestan

به گزارش سایت استان به نقل از ایلنا، پدر این نوزاد که کارگری روستایی و شاغل در بخش پیمانی نفت گچساران است در دیدار با فرماندار و نماینده شهرستان گچساران و با حالتی زار از وضعیت دختر 19 روزه‌اش سخن گفت.

این کارگر روستایی که ترک‌زبان و اهل روستای تلخ آب شیرین شهرستان گچساران است گفت: فرزندم پس از تولد تا دو سه روز اول قادر به شیر خوردن بود که براثر مشکلی در حال حاضر در کما به سر می‌برد.

این پدر متأثر از وضعیت ان.آی. سی یو بیمارستان شهید رجائی شهرستان گچساران گفت: کادر دلسوز پرستاری و پزشکان تلاش خود را انجام داده‌اند اما وضعیت نوزاد من نامشخص است و برای بستری شدن در «ان آی سی یو» شهرستان‌های هم‌جوار، بیمارستان، موارد پزشکی موردنیاز اعزام نوزاد بیمار را ندارند.

وی که سراسیمه به دیدن نماینده شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی به فرمانداری آمده بود، گفت: چرا یک شهرستان نفتی نظیر کهگیلویه و بویراحمد هنوز هم در بخش نوزادان و اطفال دچار نواقص کالایی و یا نبود متخصص است. من شنیده‌ام به همت دکتر تاجگردون این بخش تجهیز و دستگاه نصب شده است، چرا هنوز برای این قسمت پزشکی نداریم؟

آقایی با صدایی لرزان خطاب به نماینده و فرماندار گچساران گفت: چرا نازنین زهرای من چشمان آبی‌اش را باز نمی‌کند؟ امید من برای نجات نوزادم در اعزامش است.

رئیس بیمارستان شهید رجایی گچساران هم در این زمینه گفت: بخش «ان آی سی یو» نوزادان بیمارستان شهید رجایی در حال حاضر فاقد متخصص است و به‌زودی و در 15 مرداد با آمدن نیروهای دوره دیده و متخصص که در یاسوج دوره می‌بینند راه‌اندازی رسمی خواهد شد.

“هایده حافظ قرآن” رئیس بیمارستان گفت: کمبودهای پزشکی این بخش با پیگیری تاج گردون نماینده مجلس، تأمین و در اولین فرصت نیروی متخصص به بخش وارد و آماده‌به‌خدمت خواهد شد.

وی افزود: وضعیت این نوزاد در دست بررسی است و به دلیل شرایط نوزاد، قادر به اعزامش نبودیم که اگر شرایطش تغییر کند، اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

حافظ قرآن تأکید کرد: هم‌اکنون این نوزاد از امکانات آی سی یو نوزادان استفاده می‌کند و در بخش نوزادان دو دستگاه ونتیلاتور ویژه نگهداری این نوزادان وجود دارد و تمام تلاش کادر پزشکی ساماندهی به همه نوزادان بخش است.

بر اساس این گزارش، در 2 ساله اخیر در بخش‌های مختلف بیمارستان شهید رجایی گچساران تغییرات عمرانی و خرید تجهیزات موردنیاز مراجعه‌کنندگان ایجاد شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    متاسفانه کودک فوت کرد

  • احمد اورژانسی گفت:

    هم اکنون شهر گچساران دارای 55 پزشک متخصص و فوق تخصص در کلیه رشته های پزشکی و 7 متخصص و فوق تخصص اطفال می باشد و بخش های اطفال و نوزادان بیمارستان پیشرفته ترین تجهیزات را دارا می باشند که اینها همه با پیگیری و تلاش ریاست و معاون درمان دانشگاه محقق یافته است و مطالبی که از زبان خانم دکتر در خصوص کمبود امکانات و پزشک درج گردیده صحت ندارد و قطع به یقیین ایشان این مطالب را نگفته اند .

پربازديد