تاریخ درج خبر : 1395/05/03
کد خبر : ۵۴۸۰۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -

تخفیف 80 درصدی در واگذاری طرح‌های عمرانی به بخش خصوصی

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دولت در واگذاری طرح‌های عمرانی به بخش خصوصی تا 80 درصد قیمت تمام‌شده را تخفیف می‌دهد و در این استان نیز چنین امتیازی برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته شده است.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، سید موسی خادمی در نشست شورای اقتصاد مقاومتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: این تصمیم در راستای تشویق سرمایه‌گذاران برای ورود به پروژه‌های نیمه‌تمام گرفته شده است.

وی اظهار کرد: این پروژه‌ها می‌توانند در درازمدت سوددهی اقتصادی برای سرمایه‌گذاران داشته باشد و مردم نیز خدمات موردنیاز را دریافت کنند.

خادمی بیان کرد: پروژه‌های اجتماعی فرهنگی، گردشگری، خدماتی، بهداشتی ازجمله این طرح‌هاست که دولت به بخش خصوصی واگذار خواهد کرد.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های مهم دولت، اجرای سیاست‌های مربوط به اقتصاد مقاومتی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد نیز با بیان اینکه در مدیریت کشور تأکید زیادی بر واگذاری طرح‌های عمرانی به بخش خصوصی می‌شود گفت: مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان نیز باید در این زمینه تلاش بیشتری کنند.

حسن نوروزی افزود: سه هزار و 912 پروژه در سطح کشور برای واگذاری به بخش خصوصی شناسایی ‌شده است که از این میان هم‌اکنون 220 پروژه در مراحل پایانی واگذاری به سرمایه‌گذاران قرار دارد.

وی بیان کرد: در کهگیلویه و بویراحمد نیز تعدادی پروژه برای واگذاری به بخش خصوصی مشخص ‌شده و برخی از آن‌ها نیز در حال گذراندن مراحل واگذاری به بخش خصوصی است.

نوروزی با بیان اینکه فرایند واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی به‌کندی پیش می‌رود گفت: لازم است مسئولان استان تلاش بیشتری برای طی شدن این فرایند و انتخاب سرمایه‌گذار کنند.

بر اساس گزارش‌ها برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام کهگیلویه و بویراحمد به یک هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تأمین این اعتبار از بودجه دولتی ده‌ها سال زمان نیاز دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد