تاریخ درج خبر : 1395/05/04
کد خبر : ۵۴۸۱۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

170 کیلومتر بزرگراه در گچساران و باشت ساخته می‌شود

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: 170 کیلومتر بزرگراه و 65 کیلومتر راه اصلی در این دو شهرستان ساخته می‌شود.

تاجگردون

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، غلامرضا تاجگردون در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سه طرح اقتصادی و رفاهی با پنج هزار میلیارد ریال اعتبار در شهرستان‌های گچساران و باشت در حال اجراست افزود: چهار خطه بابامیدان، گچساران به بهبهان، احداث جاده باباکلان به چرام و احیای بافت فرسوده ازجمله این پروژه‌هاست که تکمیل آن‌ها زندگی مردم این دو شهرستان را متحول می‌کند.

وی اظهار کرد: با اجرای 170 کیلومتر بزرگراه و 65 کیلومتر راه اصلی در این دو پروژه تمام‌مسیرهای ارتباطی شهرستان‌های گچساران و باشت به جاده‌های اصلی و چهار خطه متصل خواهد شد.

تاجگردون بیان کرد: با ادامه رویکرد مثبت دولت نسبت به مناطق محروم نفت‌خیز و اختصاص اعتبار تا 2 سال آینده 100 کیلومتر بزرگراه و 30 کیلومتر از راه‌های اصلی در این پروژه بزرگ بهره‌برداری خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اعتبار قرارداد دو پروژه چهار خطه بابامیدان، گچساران به بهبهان و باباکلان به چرام چهار هزار میلیارد ریال است که امسال 600 میلیارد ریال برای این دو پروژه در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اخذ مجوز و جذب سرمایه‌گذار برای سه طرح محصولات پایین‌دستی پتروشیمی گچساران و رفع مشکلات فاینانس مجتمع پتروشیمی در حال اجرای گچساران گفت: برای اجرای طرح‌های بزرگ اقتصادی چاره‌ای جز توسعه راه‌های ارتباطی نداریم.

تاجگردون گفت: طرح‌های بزرگ تولید محصولات پایین‌دستی پتروشیمی هر یک با 350 میلیون یورو و با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی انجام می‌شود.

وی ابراز کرد: انتقال محصولات تولیدی به بازارهای هدف نیازمند راه‌های ارتباطی ایمن است.

تاجگردون بیان کرد: احیای سه هزار واحد مسکونی بافت فرسود شهر دوگنبدان با یک هزار میلیارد ریال اعتبار از دیگر پروژه‌های مهمی است که می‌تواند سیمای این شهر نفت‌خیز را متحول کند.

نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با یادآوری این نکته که 300 میلیون ریال تسهیلات بانکی قرض‌الحسنه و 60 میلیون ریال و مشوق‌های دستگاه‌های خدماتی دیگر برای احیا و نوسازی هر واحد مسکونی در نظر گرفته شده است افزود: سرعت بخشیدن به این طرح نیازمند مشارکت مردم است.

تاجگردون اظهار کرد: هم‌اکنون 130 واحد مسکونی بافت فرسوده شهر دوگنبدان مجوز تخریب گرفته و 30 واحد دیگر در حال انجام عملیات نوسازی است.

وی اجرای 29 زمین چمن مصنوعی فوتبال، شتاب بخشی به طرح‌های انتقال آب کشاورزی، افزایش چشمگیر میزان فضای سبز و افزایش پروازهای فرودگاه دوگنبدان را از دیگر دستاوردهای دولت یازدهم در گچساران و باشت ذکر کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • خدمت گفت:

    حاجی دستت درد نکن. ولی ای شر و دنگا فایده نداره.گپ کار بزن.جاده ن شما بلکه هر که باش پیش میره.بهونه قبول نی.خوت بتکون

پربازديد