تاریخ درج خبر : 1395/05/04
کد خبر : ۵۴۸۱۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -
عکاس کهگیلویه و بویراحمدی و داور جشنواره مشارکت ملی گردشگری:

مهلت اسال آثار به سومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری با رویکرد «حلال» تا 15 مرداد / ویژگی های فنی و برقراری ارتباط و تقابل، معیار ارزیابی عکس‌ها و فیلم‌های دریافتی

داور بخش عکس جشنواره مشارکت ملی گردشگری، بررسی تقابل رفتارهای انسان با جاذبه‌های گردشگری و جغرافیای موردنظر را یکی از معیارهای سنجش و گزینش آثار برتر عنوان کرد.

حسن-غفاری

به گزارش سایت استان به نقل از ایسنا، حسن غفاری – عکاس پیشکسوت و داور سومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری – با بیان اینکه محور اصلی گردشگری را انسان تشکیل می‌دهد، افزود: علاوه بر بررسی استانداردها و ویژگی‌های فنی در عکس‌ها، موضوع برقراری ارتباط و تقابل میان ابعاد ظرفیت‌های گردشگری کشور با رفتارهای انسان یکی از برتری‌های بررسی‌شده در آثار دریافتی به شمار می‌آید.

وی با بیان این‌که تأثیر انسان در محیط پیرامون خود می‌تواند ارتقاء یا تخریب جاذبه‌های گردشگری را در پی داشته باشد، گفت: بر این اساس آثار دریافتی می‌توانند در قالب عکس مستند اجتماعی، انعکاس‌دهنده‌ آثار منفی بهره‌برداری ناپایدار انسان، آسیب‌شناسی نوع سفر همانند آواره‌گردی (منظور از سفر بدون بهره‌مندی از تأسیسات گردشگری و تخریب محیط) و یا دستاوردهای مثبت آن همانند اشتغال‌زایی، حفاظت از طبیعت و نیز تقویت ارتباطات مردمی، صلح و آرامش باشد.

غفاری همچنین با اشاره به این‌که سومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری با رویکرد “حلال” برگزار می‌شود، بیان کرد: بااین‌وجود در بخش عکس و فیلم، گستره‌ی موضوع آثار وسیع‌تر در نظر گرفته شد؛ به‌گونه‌ای که افراد می‌توانند با نگاه همه جانبه‌ای در دو بخش عمومی و حرفه‌ای  در این رقابت شرکت کنند.

داور سومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری همچنین درباره‌ی روند ارزیابی و بررسی آثار، اظهار کرد: ابتدا منطبق بر آیین‌نامه جشنواره که در سایت www.Irantourismfestival3.com  در اختیار شرکت‌کنندگان قرار گرفته است، عکس‌های دریافتی در دبیرخانه بررسی می‌شود تا منطبق با معیارها و استانداردهای موجود گزینش شوند. پس‌ازآن آثار، بدون نام به‌صورت کدبندی‌شده در اختیار داوران قرار می‌گیرند تا در مرحله نخست به‌صورت انفرادی بررسی کارشناسی شوند. در مرحله آتی که به‌طور متوسط یک‌چهارم عکس‌های برتر گزینش می‌شوند؛ چند داور کنار هم قرار می‌گیرند و در مرحله بعد با نگاه سرسختانه‌تر حدود 100 عکس روی دیوار جای خواهد گرفت، سپس نمونه آثاری که از توانمندی‌های بیشتر و تأثیرگذاری عمیق‌تری برخوردار باشند در دو بخش عمومی و حرفه‌ای برای معرفی نفرات برتر انتخاب نهایی خواهند شد.

بر اساس اعلام معاونت گردشگری، جوایز برگزیدگان در بخش عمومی عبارت‌اند از نفرات اول تا سوم بدون اولویت و در شرایط یکسان لوح تقدیر، تندیس جشنواره و دو سکه تمام بهار آزادی برای هر نفر، جمعاً شش سکه تمام بهار آزادی و معرفی برای دریافت وام به مبلغ 100 میلیون ریال با کارمزد 4 درصد و در بخش حرفه‌ای نفرات اول تا سوم بدون اولویت و در شرایط یکسان لوح تقدیر، تندیس جشنواره و پنج سکه تمام بهار آزادی برای هر نفر، جمعاً پانزده سکه تمام بهار آزادی و معرفی برای دریافت وام به مبلغ 100 میلیون ریال وام با کارمزد 4 درصد.

مهلت شرکت در این جشنواره تا 15 مردادماه تعیین شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد