تاریخ درج خبر : 1395/05/04
کد خبر : ۵۴۸۲۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -

واکنش وزیر ارشاد به انتقاد امام‌جمعه بهمئی/ پاسخ مسئول ستاد اقامه نماز جمعه بهمئی به واکنش جنتی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به سخنان امام‌جمعه بهمئی واکنش نشان داد.

vazir ershad

به گزارش سایت استان به نقل از صبح زاگرس، حجت‌الاسلام افروغی امام‌جمعه شهرستان بهمئی ماه‌های گذشته در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با گلایه از وضعیت فرهنگ در کشور گفت: با توجه به مشکلاتی که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ما وجود دارد، یا باید پسوند اسلامی را بردارند یا شأن آن را حفظ کنند، که این صحبت به مذاق وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش نیامد و جنتی را به  واکنش واداشت.

علی جنتی در سومین اجلاس مدیران کل ارشاد استان‌های سراسر کشور در هتل انقلاب گفت: گاهی امام‌جمعه‌ای در شهری که اصلاً در نقشه با ذره‌بین باید پیدایش کرد، در خطبه‌هایش گفته که عنوان «اسلامی» وزارت ارشاد را باید برداشت!!!

117c3b17-fd3c-47df-8452-9132736a4b76

عباس مشیری، مسئول ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان بهمئی در واکنش به این سخنان وزیر ارشاد جوابیه‌ای در اختیار این سایت خبری قرار داد که به شرح ذیل است:

بسمه‌تعالی

جناب آقای جنتی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد

باسلام و احترام

ایران فقط تهران نیست…

فرمودی که هرچه گشتم شهرستان بهمئی را پیدا نکردم و باید با ذره‌بین پیدا کرد!!! اما خدمتتان عرض کنم که شهرستان بهمئی کوچک نیست، این چشمان شماست که توان دیدن وسعت ارزش و بزرگی شهرستان بهمئی را ندارد چرا که این شهرستان رتبه‌ی اول ایثارگری در استان خود را دارد و به‌تناسب جمعیت در کشور رتبه دوم اهداء شهید در دفاع مقدس را دارد، سابقه‌ی درخشانی در مبارزه با رژیم پهلوی دارد، اعزام گردان به حمایت از جبهه‌های مقاومت و مدافعان حرم را دارد، کسب رتبه‌های برتر ورزشی، علمی، و فرهنگی و…را در افتخارات خود دارد.

جناب وزیر: انسان‌ها هیچ‌گونه تمایزی با یکدیگر ندارند، مگر انسانیت به مرکز نشینی است؟ مگر ارزش افراد به دارا بودن پست و مقام است؟ افراد بشر ذاتاً دارای منزلتی برابر می‌باشند و تمایزاتی از قبیل وراثت، نژاد، زبان، رنگ، شرایط اقلیمی و زیستی و ثروت نمی‌تواند و نباید بر این منزلت برابر خدشه‌ای وارد سازد و این حق مسلّم انسان را از او سلب نماید.

حال به قطره‌ای از دریای مشکلات وزارت خانه تحت امر حضرت‌عالی اشاره می‌کنم تا شاید بجای توهین به مردم به تدبر در مشکلاتت بپردازی:

یکی از معضلات اجتماعی و فرهنگی چند سال اخیر، بحث خوانندگی زنان است؛ بحثی که با روی کار آمدن دولت جدید آن‌چنان آب‌وتاب پیدا کرد که تقریباً هرماه یک خبر ازاین‌دست در رسانه‌های حقیقی و مجازی منتشرمی شد. از حمایت تمام‌قد وزیر ارشاد نسبت به گروه‌های خواننده زن گرفته تا تک‌خوانی زنی به اسم تعزیه‌خوانی در عاشورا، از خواننده شدن بازیگران مختلف زن گرفته تا انتشار آلبوم‌های این افراد و افاضات عجیب‌وغریبشان، در این میان شاید آنچه برای برخی از مسئولان ارشد فرهنگی ظاهراً چندان مهم نبود؛ مباحث شرعی این موضوع و حتی مواضع صریح مراجع تقلید بوده است.

جناب آقای جنتی، چرا باید افرادی که سابقه بهاییت دارند و یا علناً خود را حامی این فرقه ضاله می‌دانند جولان کار هنری در داخل کشور داشته باشند؟

چرا باید کتاب‌های مضر و رمان‌های مسئله‌دار توسط نشر (چ…) چاپ شود؟ درصورتی‌که در آثار این نشر اعم از منتشرشده و منتشرنشده وجود توصیفات جنسی، ترویج روابط آزاد و غیراخلاقی میان زنان و مردان، تبلیغ و ترویج روابط نامشروع زنان متأهل و تبلیغ غرب‌گرایی با توجه ویژه به سبک زندگی غربی با توصیفات رنگارنگ از پوشش غیر اسلامی زنان و دختران به چشم می‌خورد.

مگر اعتراف خود مبنی بر ترویج فروپاشی و سقوط خانواده در فیلمی که مجوز گرفت و در سینماهای کشور اکران شد را فراموش کرده‌ای؟؟

مسئول و پاسخگوی این‌گونه ولنگاری فرهنگی در کشور کیست؟

جناب آقای جنتی! شما بسیار بهتر از حقیر می‌د‌انید‌ که د‌ر محکمه عد‌ل الهی آورد‌ن بهانه برای فرار از مسئولیت د‌اد‌ن مجوز ساخت، پخش، و نشر موضوعات ضد اسلامی غیرممکن است! شما بهتر از حقیر و امثال حقیر می‌دانید‌ که این مجوزهای غیرقانونی چه عواقب شرعی و اخلاقی و انسانی به د‌نبال د‌ارد.

امیدوارم بجای عدم نقدپذیری و ایجاد حاشیه در فضای کشور، به رفع ایرادات و کم‌کاری‌های وزارت خانه مذکور بپردازید.

والاسلام

عباس مشیری- مسئول ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان بهمئی

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد