تاریخ درج خبر : 1395/05/04
کد خبر : ۵۴۸۲۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -
تاجگردون انتقاد کرد؛

کشور را معطل فیش نجومی 10 نفر کرده‌اند

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با گلایه از کسانی که ماجرای فیشهای حقوقی را در کشور دست‌آویزی برای سیاسی‌کاری قرار داده‌اند گفت: 6 ماه کشور را معطل حقوق‌های نجومی 10 نفر کرده‌اند درحالی‌که می‌توانستند همین افراد را یواشکی بگیرند پدرشان را هم در بیاورند همان‌گونه که سال گذشته مدیرعامل بیمه ایران را یک‌شبه عوض کردند.

tajgardon

 به گزارش سایت استان، غلامرضا تاجگردون  در نشستی که با اعضای اتاق بازرگانی یاسوج داشت ادامه داد: مدیری که حقوق دو میلیون تومانی می‌گیرد نمی‌تواند بنز را مدیریت کند و به درد پیکان می‌خورد. واقعیت این است در همه جای دنیا مدیر خوب قیمت مدیریتش بالاست و مدیران ضعیف را هم مردم خودشان کنار می‌گذارند.

تاجگردون ادامه داد: بانک‌ها ادعا می‌کنند وام پرداخت کرده‌ایم درحالی‌که گروهی وام 14 درصد دریافت کرده نتوانسته آن را پرداخت کنند در زمان سررسید دوباره وام 21 درصد با اقساط 5 ساله دریافت می‌کنند درنهایت می‌بینیم رقم‌های بدهی‌ها بالاتر می‌رود تولیدکننده بدهکارتر و مقروض‌تر می‌شود.

غلامرضا تاجگردون گفت: اگر امروز مجوز برداشت پول از صندوق توسعه ملی را به بخش دولتی بدهیم فردا آن را تصویب می‌کند و برداشت می‌کند این در حالی است که اجازه برداشت 32 هزار میلیارد تومان به دولت دادیم که با آن مابه‌التفاوت ضررهای ناشی از افزایش نرخ ارز بخش خصوصی را بپردازد تنها 3 درصد آن محقق شد.

نماینده مردم گچساران و باشت افزود: اینکه بانک‌ها قوانین را خوب اجرا نمی‌کنند و یا دستگاه‌های اجرایی خوب عمل نمی‌کند متأسفانه روال عادی کشور شده است. بیش از 100 هزار میلیارد تومان بانک‌ها طلبکارند و کار به‌گونه‌ای شده که خود بانک‌ها هم سر همدیگر را می‌تراشند.

حضور افراد ضعیف در مجلس نتیجه رد صلاحیت‌هاست

وی با بیان اینکه حضور یک مدیر ضعیف باعث می‌شود در سیستمی که همه خوب کار می‌کنند اختلال ایجاد شود گفت: خواهش می‌کنم اگر مدیری ضعیف است همه با هم برکنارش کنیم حتی اگر آن فرد برادر من باشد.

وی در پاسخ به انتقادات اعضای اتاق درباره عملکرد مجلس نیز گفت: در انتخابات افراد شایسته یک جناح سیاسی را رد صلاحیت می‌کنند و مردم به خاطر اعتراض به افراد جناح موردحمایت سیستم رأی نمی‌دهند و این‌گونه می‌شود که افراد ضعیف به سر کار می‌آیند در نتیجه تضارب آرایی هم صورت نمی‌گیرد مجلس به آدم‌هایی مثل توکلی و الیاس نادران و غیره نیاز دارد

هیچ‌کس به نطق نمایندگان گوش نمی‌دهد

تاجگردون ادامه داد: مردم استان با سخنرانی و نطق حال می‌کنند درحالی‌که در مجلس زمان نطق رئیس مجلس معمولاً حضور ندارد و مجلس را دنده خلاص می‌زند و فقط نماینده و اطرافیانش کف و هورا می‌زنند.

برخی خدمات را دکه سیگارفروشی می‌دانند

وی به مدیران بخش خصوصی حاضر در جلسه توصیه کرد: اگر دنبال توسعه پایدار هستید باید بدانید تنها 20 درصد اشتغال باید در صنعت ایجاد شود و 30 درصد در بخش کشاورزی و 50 درصد باید در بخش خدمات ایجاد شود.

تاجگردون ادامه داد: مدیران کاری کرده‌اند که مردم می‌خواهند هر طوری شده در صنعت و به‌خصوص صنعت نفت و پتروشیمی به کار گرفته شوند و همه فکر می‌کنند بخش خدمات دکه سیگارفروشی است.

وی ادامه داد: هفته گذشته یک هایپر مارکت ده میلیارد تومانی افتتاح کردیم که 50 خانم را مشغول کرد درحالی‌که پتروشیمی یک‌میلیون تنی گچساران با سرمایه هنگفت در کل عمرش نمی‌تواند بیش از 350 نفر را به کار گیرد.

وی تأکید کرد: باید مدیران به‌خصوص در بخش خصوصی تیزهوش باشند و ببینند در شرایط فعلی پول کجاست و در همان بخش اشتغال ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه اعتبار زیادی برای آبیاری قطره‌ای و تحت‌فشار در کشور وجود دارد گفت: لازم است بخش کشاورزی طرح‌هایی در این زمینه ارائه کند و قبل از اینکه اصفهان و یزد و کرمان پیشنهاد بدهد و اعتبارات را ببرد دست‌به‌کار شود.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه گفت: در استان به خاطر پایین بودن سطح اقتصاد مردم احساس شرمساری دارم با اینکه بیش از 50 درصد نفت صادراتی درزمانی تحریم از استان کهگیلویه و بویراحمد خارج شده اما یک ریال سرمایه‌گذاری در صنایع پایین‌دست نفت نداشتیم.

وی ادامه داد: درآمد سرانه مردم بدون نفت و گاز 60 درصد است و وقتی دهک‌های پایین کشور و استان را مقایسه کنیم یعنی 10 درصد مردم این استان در حال مرگ هستند.

تاجگردون تأکید کرد: با درآمد سرانه فعلی غیرممکن است بتوان 10 تا 15 هزار شغل ایجاد کرد چراکه مردم پس‌انداز ندارند و به‌تبع آن سرمایه‌گذاری نیز در استان نیست.

بعضی‌ها هنوز نمی‌دانند پارک علم و فناوری چیست

تاجگردون با بیان اینکه پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از بخش‌هایی است که برای دولت اهمیت دارد و برای دادن اعتبارات مجلس نیز کاملاً آن را حمایت می‌کند گفت: تنها استانی هستیم که پارک علم و فناوری نداریم و هنوز مدیران اهمیت آن را حتی درک نمی‌کنند

وی ادامه داد: سال گذشته فقط 750 میلیون دلار به شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص داده شد که استان یک ریال از آن را نگرفت.

وی افزود: بیشتر از اینکه دنبال راه‌اندازی پارک علم و فناوری باشیم دنبال این هستیم که بدانیم چه کسی قرار است رئیس آن شود و در ملک چه کسی احداث شود.

نماینده مردم گچساران و باشت گفت: اگر پارک علم فناوری احداث شود بعد مرکز رشد و سپس شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد می‌شود و نخبگان این استان به‌جای اینکه پارک را آبیاری کنند به تولید علم روی می‌آورند.

وی خطاب به مدیران بویراحمد گفت: اگر زمین برای احداث آن در یاسوج نیست می‌توانیم پارک را در کهگیلویه، چرام، گچساران، باشت و هر کجایی که زمین باشد راه‌اندازی کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • مریم گفت:

  جناب شما بجای این بلف ها یه فکری برای مردم شهرت کن که یه قرص نون رو قرض میخرند.شدی مثل ملکه انگلیس که گفتند مردم نون ندارند بخرند گفت خوب بجای نان شیرینی بخورند.

  • گلبای گفت:

   1-همسر لویی شانزدهم بنام ماری آنتوانت بود چند قرن قبل (قرن هجده ) نه ملکه انگلیس.به قول خودت مردم ایران نان ندارند بخورند نه انگلیس
   2- اینکه کجای حرف بلف بود.
   3- باید قوه قضاییه (با فرض مستقل بودن آن) به این موضوع ( فیش نجومی) رسیدگی کند بنا براین فکر کنم جناب تاجگردون نباید خلط موضوع کنند.

 • علی گفت:

  کاش ما هم چنین نماینده با تخصص و با سوادی داشتیم

 • احمد گفت:

  فیش های حقوقی بهانه ای بود برای مخالفان دولت تا چوب لای چرخ دولت بگذارند ولی چوب آنرا خود مخالفان خوردند،عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.

 • م گفت:

  جناب تاجگردون مگر نه این است که طبق محاسبات خود شما ها و حسب سیاستهای اقتصاد مقاومتی پس از تقسیم جمعیت ایران به ده دهک 7800000 نفری پیش بینی شده که حداقل درآمد هر نفر 1/5 میلیون و به تبع آن هر خانوار 2 نفره 3 میلیون و 4 نفره 6 میلیون باشد تا جمعیت متوسط کشور زیر خط فقر نباشند .با علم به این سیاست چرا بجای پرداختن به اصلاح و ترمیم حداقل دستمزدها روی فیش حقوقی مدیران و متخصصین این جامعه ذوم کرده اید. چرا بجای فیشهای حقوقی از بابک زنجانی ، خاوری وو .. نمیگویید

 • باجگیران گفت:

  جناب تاجگردون شما به فکر خودتان باشید به سراغتان خواهند آمد.

پربازديد