تاریخ درج خبر : 1395/05/05
کد خبر : ۵۴۸۲۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون فرماندار بویراحمد تاکید کرد:

 ممنوعیت هرگونه کمک به متکدیان در یاسوج/ کمک‌های مردمی به سازمان‌‎های مربوطه تحویل داده شود

عبدالحمید پناهی بر ممنوعیت هرگونه کمک به متکدیان در سطح شهر یاسوج تأکید کرد.

takadi gari

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی فرمانداری بویراحمد،معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار بویراحمد در جلسه ساماندهی متکدیان شهر یاسوج اظهار کرد: نیازمندی از ابتدای جوامع بشری وجود داشته است و دراین‌بین افرادی هم وجود داشته‌اند که به این نیازمندان کمک می‌کردند.

پناهی گفت: هرچه جوامع به سمت صنعتی شدن پیش رفت پدیده تکدی‌گری هم گسترش‌ یافته و به‌عنوان یک ‌راه درآمد کاذب ظهور پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه متکدیان با ترفندهای مختلفی اقدام به تکدی‌گری می‌کنند، گفت: متکدیان از هر راهی وارد می‌شوند تا درآمدی برای خود داشته باشند و متأسفانه در سطح شهرستان بویراحمد روزبه‌روز به تعداد متکدیان افزوده می‌شود، لذا باید چاره‌ای اندیشیده شود.

معاون سیاسی فرماندار بویراحمد تصریح کرد: با توجه به اینکه تکدی‌گری حرفه‌ای در قانون جرم است و باید با آن‌ها برخورد شود مردم هم نباید به این افراد کمک مالی کنند؛ زیرا کمک‌های مردمی باعث گسترش و انتقال این پدیده شوم اجتماعی از نسلی به نسل دیگر می‌شود.

پناهی با اشاره به اینکه برای کمک به افراد نیازمند در جامعه راهکار مناسبی نیز وجود دارد، اذعان کرد: قطعاً از طریق نهادهایی مانند سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی و مؤسسات و بنیادهای خیریه مجاز با شناسایی افراد و نیازمندان واقعی جامعه، کمک‌های مردمی را به دست آنان می‌رسانند و در حقیقت باوجود مراکزی مانند کمیته امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی و بنیادهای خیریه مردم به متکدیان در سطح شهر کمک نکنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد