تاریخ درج خبر : 1395/05/05
کد خبر : ۵۴۸۲۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد:

41 درصد تخلفات صنفی کشف‌شده در کهگیلویه و بویراحمد گران‌فروشی است

داریوش دیودیده با اشاره به اینکه 41 درصد تخلفات صنفی کشف شده ناشی از  گران‌فروشی است، گفت: به‌منظور افزایش سطح آگاهی و مشارکت ناظران افتخاری از ابتدای سال جاری تاکنون 71  جلسه توجیهی برگزار شد.

divdideh

به گزارش سایت استان به نقل روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد، دیودیده با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به‌منظور تلاش در جهت کنترل بازار کالا و خدمات و رصد قیمت‌ها در سطوح مختلف از مشارکت‌های مردمی در قالب (طرح ناظران افتخاری) استفاده می‌نماید افزود: در این طرح استفاده از توان نظارتی اقشار مختلف مردم در سطوح مختلف بازار استان مورد توجه خاص قرار دارد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان اظهار داشت: بر اساس این طرح سازمان صنعت ، معدن و تجارت علاوه بر بهره‌گیری از سیستم‌های کنترلی و نظارتی دولت، با جذب و آموزش نیروهای مردمی، ضمن نظارت محسوس بر بازار، اخبار و اطلاعات تغییر و تحولات بازار کالا و خدمات را از طریق آنان به دست آورده و با برنامه‌ریزی مناسب، برای مهار و کنترل شوک‌های قیمتی و کمبود کالاها اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

وی گفت: این سازمان در این راستا تاکنون276 نفر ناظر افتخاری عادی و104نفر ناظر بسیجی در سطح استان جذب نموده است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این ناظران در تیرماه سال جاری از 62 واحد صنفی و غیر صنفی بازرسی به عمل‌آورده‌اند افزود: قریب53 درصد گزارشات منجر به تشکیل پرونده و طبق بررسی‌های انجام‌شده100درصد گزارشات واصله قابل‌پیگیری بوده است.

دیودیده عمده تخلفات کشف‌شده را گران‌فروشی با 41 درصد، عدم درج قیمت با 9 درصد و نداشتن پروانه کسب با 5 درصد دانست.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: عمده کالاهای دارای تخلف مرغ کشتار روز، میوه و تره‌بار، پوشاک، لوازم‌آرایشی و بهداشتی و عمده خدمات دارای تخلف تعمیر خودرو، خدمات موبایل، خدمات کامپیوتری بوده است.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد