تاریخ درج خبر : 1395/05/05
کد خبر : ۵۴۸۲۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -
واکنش رئیس جهاد کشاورزی استان به اخبار کمبود در بازار گوشت مرغ؛

کمبود مرغ گرم در بازار کهگیلویه و بویراحمد شایعه است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شایعاتی مبنی بر عدم وجود مرغ در بازار استان، گفت: این موضوع حقیقت نداشته و نباید رسانه‌ها به آن دامن بزنند.

gohargani - 12

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، جعفر گوهرگانی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تأمین و امنیت مواد غذایی از مزرعه تا سفره یکی از رسالت‌های مهم سازمان جهاد کشاورزی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ضمن گلایه‌مندی از برخی رسانه‌ها، گفت: برخی رسانه‌ها بر اساس شایعات و بدون مشخص شدن حقیقت هر خبری که می‌شنوند را انعکاس می‌دهند.

وی ادامه داد: اگر گردشگر، مسافر و یا یکی از همشهریان کمبودی را گزارش کردند باید ابتدا توسط متولیان و دستگاه‌های مربوطه به‌درستی پیگیری و بررسی شود و چنانچه آن موضوع حقیقت داشت رسانه‌ای شود ضمن اینکه رسانه‌ها نباید به شایعات دامن بزنند.

این مسئول یکی از این موارد را کمبود مرغ گرم در بازار عنوان کرد و بیان داشت: مثلاً چند روز پیش موضوع کمبود مرغ به ‌صورت گسترده در رسانه‌ها انعکاس یافت که در واقع چنین نبود ضمن اینکه ممکن است در مکانی خاص از استان کمبودی باشد ولی نباید آن را به کل استان تعمیم داد.

گوهرگانی با بیان اینکه اغلب این شایعات مربوط به تعطیلات عید فطر بود، یادآور شد: تاکنون سابقه نداشت در یک‌شب 700 رأس دام سبک در استان کشتار شود که ما این کار را انجام دادیم.

وی ادامه داد: یک روز قبل از عید فطر و یک روز بعدازآن، 53 تن و روز عید فطر حدود 63 تن مرغ گرم وارد بازار شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: هم‌چنین مصرف روزهای عادی مرغ منجمد پنج‌تن بود که ما در ایام تعطیلات عید فطر حدود 25 تن مرغ منجمد وارد بازار کردیم.

گوهرگانی تصریح کرد: در زمانی که گزارش‌هایی مبنی بر عدم وجود مرغ گرم در بازار به دست ما رسید دست‌به‌کار شده و از 16 یا 17 عامل در بازار بازدید کردیم ولی هیچ کمبودی نبود.

وی از مردم و به‌خصوص رسانه‌ها خواست قبل از انعکاس اخبار از صحت و حقیقت آن مطمئن شده و سپس آن را انعکاس دهند تا باعث تخریب نشود.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • هاشمی گفت:

    اگر ما مردم هستیم که می دانیم مرغ در بازار گیر نمیومد و هرچه شهر را گشتیم نتونستیم یه دونه مرغ بخریم. چرا دروغ می گید؟ مگه دروغ گناه کبیره نیست حاج اقا؟

پربازديد