تاریخ درج خبر : 1395/05/06
کد خبر : ۵۴۸۲۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -
در بازدید سرزده دادستان مرکز استان از بنگاه‌های معاملاتی بلوار عدل یاسوج عنوان شد

انتقاد از صدور فله‌ای پروانه کسب در یاسوج /صنفی که آبروی خود را از دست داده است/برخورد قاطع دستگاه قضا با متخلفان

مهرداد کرمی با انتقاد از دستگاه‌های اجرایی گفت: اولین گلایه ما از دستگاه‌های اجرایی است که به‌صورت فله‌ای برای برخی افراد بدون صلاحیت پروانه فعالیت در این حرفه صادر کرده‌اند.

dadsetan---bazdid---02

به گزارش ساست استان به نقل از بویرخبر، ادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در بازدیدی سرزده از بنگاه‌های معاملاتی بلوار عدل یاسوج و خیابان‌های اطراف آن در جریان نحوه خریدوفروش این بنگاه‌های و روند فعالیت انحا قرار گرفت.

در این بازدید که قاضی ویژه رسیدگی پرونده‌های تخلفات بنگاه‌های معاملاتی و پلیس اماکن سرهنگ قیصرپور، مهرداد کرمی را همراهی می‌کردند، عملکرد بنگاه‌ها بررسی شد و دادستان حرف‌ها و مشکلات مردمی را از نزدیک جویا شد.

انتقاد از صدور فله‌ای پروانه کسب در یاسوج

کرمی با اشاره به حجم شکایت‌ از بنگاه‌ها از برخورد با بنگاه‌های متخلف معاملات املاک و خودرو در این استان و گفت: اولین گلایه ما از دستگاه‌های اجرایی است که به‌صورت فله‌ای برای برخی افراد بدون صلاحیت پروانه فعالیت در این حرفه صادر کرده‌اند.

صنفی که آبروی خود را از دست داده است

وی با بیان اینکه تعداد بسیاری از این بنگاه‌ها کار خود را به‌صورت قانونی انجام می‌دهند اما هنوز برای مردم مشکلات زیادی ایجاد می‌کنند، بیان کرد: هرروزه تعدادی از شهروندان به دستگاه قضا و ما مراجعه کرده و از تقلب‌هایی که در برخی بنگاه‌ها صورت می‌گیرد شکایت می‌کنند که متأسفانه عملکرد بسیار بد برخی از بنگاه‌ها موجب بدنام شدن این صنف شده است.

برخورد قاطع دستگاه قضا به متخلفان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد از عزم جدی برای برخورد با این دسته از بنگاه‌ها خبر و افزود: دستگاه قضا به‌صورت ویژه این موضوع را در دستور کار قرار داد چراکه مردم شکایات بسیاری از عملکرد بنگاه‌ها به‌ویژه در شهر یاسوج مرکز استان به‌روشنی دیده شده و به دست این دستگاه قضا رسیده است.

کرمی همچنین بخشی از مشکل را مربوط به خود شاکیان این پرونده‌ها دانست و گفت: نباید مردم‌ فریب برخی از افراد متقلب را خورده و مال و زندگی خود را به حراج بگذارند.

وی با بیان اینکه قبل از این که افراد فریب متقلبان را بخورند بهتر است با افراد آگاه برای هرگونه معامله ملک و خودرو مشورت لازم را داشته باشند، تصریح کرد: شروط معامله و دانستن در مورد مال را باید خود شاکیان مدنظر داشته باشند تا فریب برخی دلالان را نخورند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد