تاریخ درج خبر : 1395/05/06
کد خبر : ۵۴۸۲۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -
نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت:

20 هزار هکتار زمین کشاورزی گچساران و باشت نیازمند اجرای آبیاری نوین

غلام‌رضا تاجگردون گفت: 20 هزار هکتار زمین کشاورزی این شهرستان‌ها نیازمند اجرای طرح‌های نوین آبیاری است.

tajgardoon

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت افزود: 12 هزار و 500 هکتار از این زمین‌های مستعد در مناطق امامزاده جعفر، خان احمد، دژ سلیمان و لیشتر دارای تخصیص آب هستند.

وی اظهار کرد: هفت هزار و 500 زمین کشاورزی شهرستان‌های گچساران و باشت در سفر هیئت دولت برای تخصیص اعتبار برای اجرای طرح‌های آبیاری قطره‌ای و بارانی در قالب 20 هزار هکتار زمین کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد مطرح می‌شود.

تاجگردون تصریح کرد: برای اجرای طرح‌های آبیاری تحت‌فشار در هر هکتار زمین کشاورزی 100 میلیون ریال اعتبار نیاز است.

نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت تبدیل زمین‌های کشاورزی دیم به آبی در افزایش بهره‌وری و بالا رفتن کیفیت محصولات کشاورزی ابراز امیدواری کرد: با اجرای این طرح‌ها گامی اثرگذار به‌سوی افزایش تولید محصولات کشاورزی و افزایش درآمد بهره‌برداران برداشته شود.

وی بیان کرد: حمایت از کشاورزان برای خودکفایی ملی و افزایش امنیت غذایی مردم کشور ضروری است.

تاجگردون با اشاره به در حال اجرا بودن طرح‌های بزرگ در گچساران و باشت گفت: تبدیل زمین‌های کشاورزی به آبی که از گذشته‌های دور دغدغه اصلی مسئولان این دو شهرستان بود اکنون با همت و تدبیر دولت به نقطه امید آن‌ها برای توسعه پایدار تبدیل شده است.

وی با اشاره به وجود رودخانه‌های پرآب زهره، باشت، خیرآباد، دیل و پشت کوه از سویی و سد کوثر و سد در حال چم شیراز سوی دیگر تصریح کرد: گرفتن تخصیص آب برای سایر زمین‌های مستعد ضروری است.

تاجگردون با یادآوری بهره‌برداری از طرح‌های راکد انتقال آب به سه هزار و 500 هکتار از زمین‌های کشاورزی امامزاده جعفر و 450 هکتار دژسلیمان و آغاز عملیات اجرایی آب‌رسانی به سه هزار و 100 زمین کشاورزی خان احمد در سه سال اخیر افزود: با وجود تلاش دولت اما هنوز برای توسعه طرح‌های آبیاری تحت‌فشار در این دو شهرستان باید همت شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد