تاریخ درج خبر : 1395/05/06
کد خبر : ۵۴۸۳۴۴
+ تغییر اندازه نوشته -
در بازدید سرزده دادستان اتفاق افتاد:

بنگاه‌دارانی که پاسخگوی ابتدایی‌ترین سؤالات حقوقی دادستان نبودند/ متخلفانی که با دیدن قاضی غیب می‌شدند

در بازدید سرزده دادستان کهگیلویه و بویراحمد از بنگاه‌های معاملاتی بلوار عدل یاسوج به‌جز یک نفر، هیچ‌یک از ده‌ها بنگاه‌دار قادر به پاسخگویی به ابتدایی‌ترین سؤالات حقوقی نبودند.

karami - 7

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد به همراه برخی از قضات دادگستری استان و همچنین مسئولانی از پلیس اماکن و البته با همراهی و حضور خبرنگاران از وضعیت کار و فعالیت‌ چندین بنگاه معاملاتی خودرو در بلوار عدل یاسوج بازدید به عمل آوردند.

در این بازدید سرزده که دادستان با پای پیاده بنگاه‌های معاملاتی خودرو از ابتدای بلوار عدل تا انتهای آن را مورد بازدید قرار داد، نکات جالبی مشاهده شد که خواندن آن خالی از لطف نیست.

مهرداد کرمی دادستان استان طبق قولی که به خبرنگاران داده بود بنگاه‌ها را مورد بازدید قرار داد و دفاتر و اسناد آن‌ها را به‌صورت دقیق بررسی کرد.

دادستان در این بازدید چنین وضعیتی را فاجعه نام گذاشت و گفت: وضعیت ترافیکی که برای رفت‌وآمد ایجاد شده، خود مشکلی بزرگ است که پیگیر آن خواهیم بود.

13950507000471_PhotoL

وی در این دیدار که رئیس اتحادیه صنف بنگاه‌داران هم حضور داشت، انتقادات جدی به این صنف و اتحادیه را وارد دانست و گفت: بیشتر این مشکلات مربوط به خود شماست که نظارت را کاملاً تعطیل کرده‌اید.

در برخی از بنگاه‌ها بنری نصب ‌شده بود که در آن از مشتری خواسته ‌شده بود ابتدا سند خودرو ارائه کرده و بعد سلام کنند که دادستان از بنگاه‌داران خواست این بنرها را پایین بکشند تا به سنت اسلامی و حسنه سلام خدشه وارد نشود.

این بنرها در حالی نصب شده بود که بیشترین شکایت مردم از بنگاه‌داران مربوط به اسناد و خدشه‌دار بودن اقدامات آن‌ها در بحث اسناد بود.!!

اما جالب‌ترین نکته این بود که بعد از حضور دادستان در هر یک از بنگاه‌ها، هیچ صاحب بنگاهی حضور نداشت و مباشران و کارگران بنگاه‌ها وانمود می‌کردند که صاحب بنگاه همین‌الان بنگاه را برای انجام کاری ترک کرده که این فرار بنگاه‌داران از رویارویی با دادستان جالب‌توجه بود.!!!

karami - 6

جالب‌تر از همه این که وقتی دادستان و قاضی از آن‌ها طلب اسنادی همچون پروانه کسب می‌کردند، ادعا می‌شد که پروانه و سایر مدارک را برای امنیت بیشتر به خانه برده‌اند که معلوم می‌شد بسیاری از آن‌ها مدارک موردنیاز برای بنگاه‌داری را ندارند.

ساختمان بنگاه‌ها بیشتر به اتاق‌های تنگ و تاریک همانند بازداشتگاه‌ها شبیه بود تا بنگاه و به‌غیراز یک مورد هیچ‌کدام جایگاهی برای پارک کردن خودروها در محل بنگاه نداشتند.

در حین بازدید دادستان برخی از افراد متفرقه با سرووضع‌های خاص در حال نوشیدن چای و یا بازی شطرنج بودند که دادستان از آن‌ها خواست محل را ترک کنند.

برخی از ارباب‌رجوع در این بازدید مدعی بودند که این افراد که برخی از آن‌ها شکل و ظاهر اراذل‌واوباش را دارند، ایجاد مزاحمت می‌کنند و یا منجر به درگیری و نزاع می‌شوند.

یکی از نکات جالب‌توجه دیگر عدم استفاده بنگاه‌داران از مهر برجسته در دفاتر معامله و همچنین نبود کد رهگیری بود که دادستان نسبت به این موضوع تذکر داد.

karami - 8

اما شاید از همه جالب‌تر سؤالات حقوقی بود که مهرداد کرمی دادستان از بنگاه‌داران داشت و به‌غیراز یک نفر هیچ‌کدام جوابگوی سؤالات پیش‌پاافتاده حقوقی این مسئول قضایی نبودند.

بنا بر این گزارش، هیچ‌یک از بنگاه‌داران نمی‌دانستند که موارد فسخ معامله چیست و از موارد و شرایط اولیه معامله هیچ اطلاعی نداشتند.

نکته جالب اینکه وقتی دادستان از آن‌ها سؤالاتی می‌پرسید، به‌صورت انشاوار جواب‌هایی سربالا می‌دادند که با لبخند تلخ دادستان و قضات همراه رو‌به‌رو می‌شد.

karami - 5

یکی از ارباب‌رجوع در گفت‌وگو با خبرنگار،  این نوع فعالیت در بولوار عدل یاسوج را با تیتری مناسب به‌عنوان فاجعه بلوار عدل نام‌گذاری کرد.

بر اساس این گزارش، در ادامه دادستان و قضات و نیروهای اماکن نیروی انتظامی از تعدادی بنگاه‌های معاملاتی املاک بازدید کردند که آن‌ها هم مانند دوستان و همکاران خود در بنگاه‌های خودرو وضعیت مناسبی نداشتند.

حال با این وضعیت باید به انتظار نشست و دید که چه موقع زنجیره این کارها و فعالیت‌های غیرقانونی و نوار این فاجعه در بلوار عدل یاسوج پاره خواهد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • فرید گفت:

    نظر خود را وارد نمایید…کاش دادستان عزیز از مجتمع مسکونی الهیهرهم بازدیدی داشتند………………

  • بشار گفت:

    سلام علیم – با تشکر از اقدام دادستان محترم مرکز استان ، از دادستان محترم انتظار است که مشکل ترافیک این بلوار را حل نماید ، عریض ترین بلوار سطح شهر یاسوج در هنگام غروب فقط امکان عبور یک خودرو را دارد و بقیه توسط ماشین هایی که جلوی بنگاهها پارک شده اند مسدود می شود.

پربازديد