تاریخ درج خبر : 1395/05/06
کد خبر : ۵۴۸۳۷۴
+ تغییر اندازه نوشته -

عملیات اجرایی آب‌رسانی به مجتمع روستاهای باباکلان در گچساران آغاز شد

عملیات اجرایی آب‌رسانی به مجتمع روستاهای باباکلان در گچساران با حضور مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان گچساران آغاز شد.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد در آیین کلنگزنی این طرح گفت: اجرای 65 کیلومتر لوله‌گذاری، ساخت 9 مخزن با ذخیره آب چهار هزار و 500 متر، حفر و تجهیز دو چاه و اجرای 10 هزار متر محوطه‌سازی از بخش‌های مهم این طرح است.

فیض‌الله پاسره افزود: با بهره‌برداری از این طرح بزرگ 13 روستا با جمعیتی بیش از شش هزار نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره‌مند خواهند شد.

وی اظهار کرد: این طرح بزرگ با 45 میلیارد ریال اعتبار اولیه انجام خواهد شد.

پاسره از در حال اجرا بودن طرح 18 مجتمع آب‌رسانی روستایی در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

پاسره ابراز کرد: 381 میلیارد ریال از محل بند ج تبصره پنج قانون بودجه سال 1394 (صندوق توسعه ملی) برای طرح‌ها و مجتمع‌های آب‌رسانی این استان اختصاص یافت.

وی تصریح کرد: با بهره‌برداری و تکمیل این مجتمع‌های آب‌رسانی 107 هزار نفر از جمعیت روستایی کهگیلویه و بویراحمد از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار خواهند شد.

وی اظهار کرد: موضوع کیفیت و تأمین آب سالم و بهداشتی و گندزدایی مستمر آب آشامیدنی در روستاها اولویت نخست و درعین‌حال خط قرمز شرکت آبفای روستایی این استان نیز محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای طرح‌های آب‌رسانی روستایی در استان نیز با همین رویکرد و بیشتر با هدف اصلاح و بهسازی شبکه‌ها، خطوط انتقال و کیفیت منابع آبی خواهد بود.

وی شاخص بهره‌مندی از آب آشامیدنی سالم در این استان را نیز 72 درصد اعلام کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد