تاریخ درج خبر : 1395/05/07
کد خبر : ۵۴۸۳۸۷
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

پرداخت تسهیلات ویژه بانکی به زنان کارآفرین و سرپرست خانوار فعال در حوزه کارگاهی استان

فریبا رحمان‌پور با اشاره به لزوم حمایت از کارآفرینی و اینکه در این میان بانوان دارای همسر بیکار در اولویت قرار دارند، افزود: تسهیلات ویژه بانکی به زنان کارآفرین و سرپرست خانوار فعال در حوزه کارگاهی کهگیلویه و بویراحمد پرداخت می‌شود.

rahmanpor - 4

به گزارش سایت استان به نقل از خبرنما، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد در نشست هماهنگی برنامه‌های پیشنهادی چهارساله نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در امور بانوان با اشاره به قول مساعد رئیس صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد برای پرداخت تسهیلات در حوزه کارآفرینی بانوان گفت: در خصوص تشکیل بازارچه زنان در گچساران قول مساعد پرداخت تسهیلاتی به میزان ۳۰۰ میلیون ریال با ۴ درصد به زنانی که دارای غرفه در این بازارچه هستند، داده شده است.

رحمان‌پور اظهار کرد: این صندوق قول مساعد حمایت از زنان سرپرست خانواری که در حوزه کارگاهی مشارکت می‌کنند را نیز اعلام کرده و در این راستا تسهیلات ویژه قرض‌الحسنه تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود.

رحمان‌پور عنوان کرد: در خصوص حمایت از بانوان کارآفرین نیز بانوانی که همسران بی‌کار دارند، در اولویت قرار گرفته و تسهیلاتی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان با ۴ درصد سود به انحا پرداخت می‌شود.

وی گفت: امسال نشست منطقه‌ای جنوب کشور در حوزه بانوان در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، اما در این نشست گچساران فاقد تشکل مردمی در حوزه زنان و خانواده بود.

وی با تأکید بر لزوم تشکیل این تشکل در گچساران افزود: تشکیل این تشکل سبب پیشبرد امور شده، زیرا کارها از طریق تشکل‌های مردمی با انتقاد تفاهم‌نامه با دیگر ادارات صورت می‌گیرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد ایجاد کانون فرهنگی اجتماعی بانوان را گامی مهم در راستای توجه به قابلیت‌های بانوان در گچساران دانست و تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی اجتماعی زیرمجموعه فرمانداران بوده و اعضای هیئت‌مدیره نیز توسط فرمانداران انتخاب می‌شود.

رحمان‌پور ادامه داد: ارائه خدمات آموزشی، بهداشتی و دیگر حوزه ازجمله فعالیت‌های این کانون به شمار می‌رود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد