تاریخ درج خبر : 1395/05/07
کد خبر : ۵۴۸۴۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

یک هزار و 800 میلیارد ریال برای تکمیل جاده پاتاوه – دهدشت اختصاص یافت

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای تکمیل جاده ملی پاتاوه – دهدشت یک هزار و 800 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت.

سایت استان به نقل از ایرنا، حسن فدایی افزود: این میزان اعتبار از محل بودجه ملی و اسناد خزانه برای این پروژه بزرگ در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: در صورت جذب این اعتبار جاده 137 کیلومتری پاتاوه به دهدشت تا دوساله آینده بهره‌برداری خواهد شد.

فدایی تصریح کرد: میانگین پیشرفت فیزیکی این طرح 67 درصد است.

وی گفت: عملیات اجرایی ساخت جاده ارتباطی پاتاوه به دهدشت که از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به کهگیلویه و بویراحمد است در سال 1373 آغاز شد.

فدایی میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح را افزون بر یک هزار میلیارد ریال ذکر کرد.

وی اظهار کرد: قطعه اول این محور ارتباطی از روستای گندی خوری شهرستان دنا تا سرچنار به طول 26 کیلومتر است که در سال 87 به بهره‌برداری رسید.

فدایی افزود: قطعه دوم این طرح نیز از سرچنار تا منطقه لوداب بویراحمد به طول 28 کیلومتر در دست اجرا است.

وی تأکید کرد: قطعه سوم نیز از منطقه لوداب تا کوه پات به طول 63 کیلومتر و قطعه چهارم نیز از کمربندی غربی شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه است که این قطعه نیز به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: این جاده ارتباطی 13 دهنه تونل به طول حدود هشت کیلومتر و 550 ابنیه فنی دارد و یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های در دست اجرا در این استان است.

وی افزود: با بهره‌برداری از این طرح ضمن کوتاه‌تر شدن مسیر اصفهان به بنادر جنوبی کشور، بیش از 400 روستا در دو شهرستان بویراحمد و کهگیلویه و جمعیتی افزون بر 100 هزار نفر از نعمت جاده مناسب برخوردار خواهند شد.

بیش از چهار هزار و 800 کیلومتر راه روستایی، یک هزار و 141 کیلومتر راه اصلی، 516 کیلومتر راه فرعی و 93 کیلومتر بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

این استان با حدود 700 هزار نفر جمعیت و هشت شهرستان واقع در مرز استان های فارس، اصفهان، خوزستان، بوشهر و چهارمحال و بختیاری و مسیر ارتباطی جنوب به مرکز کشور قرار دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد