تاریخ درج خبر : 1395/05/07
کد خبر : ۵۴۸۴۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -
انتقاد امام‌جمعه چرام در خصوص سخنان اخیر وزیر ارشاد؛

بخشی از بودجه ارشاد صرف روزنامه‌های زنجیره‌ای شده است

امام‌جمعه چرام با انتقاد از اظهارات اخیر وزیر ارشاد از ائمه جمعه گفت: وزارت ارشاد به‌غیراز حمایت روزنامه‌های زنجیره‌ای و اجازه برگزاری برخی برنامه‌های آن‌چنانی چه‌کار دیگری انجام می‌دهد.

TARZI

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، حجت‌الاسلام جعفر طزری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اجلاس مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: وزارت ارشاد به‌غیراز حمایت روزنامه‌های زنجیره‌ای و اجازه برگزاری برخی برنامه‌های آن‌چنانی چه‌کار دیگری انجام می‌دهد.

وی افزود: در این اجلاس وزیر محترم ضمن حمله به علما و نخبگان جامعه، می‌گوید؛ امامان جمعه که هر هفته به تقوا سفارش می‌کنند، چه کرده‌اند؟ امامان جماعت چه می‌کنند؟ و در آخر می‌گوید امام‌جمعه یکی از شهرهایی که باید با در نقشه با ذره‌بین پیدایش کنی گفته است که باید پسوند اسلامی را از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برداشت یا شأن این وزارت را حفظ کرد.

امام‌جمعه چرام عنوان داشت: آنچه باید در جواب وزیر محترم گفت این است که حضرتعالی با این‌گونه صحبت کردن قصد فرافکنی دارید، شما بفرمائید که بیت‌المال مسلمانان که به‌عنوان بودجه در اختیار شماست در جهت نشر فرهنگ اسلامی چه کرده‌اید؟

وی افزود: بهتر بود به‌جای انتقاد از علما و مراجع و امامان جمعه و جماعت، بفرمایید که شما در قبال مسؤولیتی که برعهده‌گرفته‌اید چه می‌کنید؟ بودجه‌ای را که باید صرف فرهنگ اسلامی کنید در چه راهی خرج کرده‌اید؟

حجت‌الاسلام طزری تصریح کرد: اگر شما نمی‌توانید بگویید ما می‌گوییم قسمتی از بودجه را به روزنامه‌های زنجیره‌ای دادید که هر روز و هر شب، کارشان بزک کردن آمریکاست و در جهت نشر اکاذیب و حمایت اشرافی‌گری و غارتگران بیت‌المال قلم می‌زنند، کارش تشویق افراد ضدانقلاب به بهانه جشنواره و امثال آن است.

خطیب جمعه چرام تاکید کرد: کتاب‌های ضاله را چه کسی اجازه نشر می‌دهد؟ کنسرت‌های مختلط را چه کسی راه‌اندازی می‌کند؟

وی با بیان اینکه بزرگی و کوچکی شهر یا منطقه دلیل بر بزرگی و کوچکی انسان نیست، خاطرنشان کرد: بزرگی و کوچکی شهر و منطقه بستگی به خدمات آن منطقه نسبت به اسلام دارد، صندلی وزارت شما مرهون خون مردان بزرگی است که از همین منطقه کوچک ذره‌بینی ثابت شده است.

طزری متذکر شد: اگر این مردان بزرگ نبودند امروز بعض از بزرگ‌مردان ظاهری ما در کجا بودند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی چرام در بخش بعدی از سخنان خود با اشاره به افشای سند محرمانه مربوط به برنامه بلندمدت هسته‌ای ایران، گفت: هرچند عده‌ای سعی دارند این مذاکرات را مربوط به گروه 1+5 و جمهوری اسلامی بدانند اما آنچه افشا شده مربوط به جمهوری اسلامی در آمریکا بوده است.

وی با بیان اینکه این توافق قبل از توافق برنامه بلندمدت هسته‌ای است، ابراز کرد: آنکه این سند را افشا کرده، آمریکا و دولت آن بوده است نه آژانس انرژی هسته‌ای.

حجت‌الاسلام طزری تصریح کرد: سؤال ما این است که چرا باوجوداین همه بدعهدی بازهم به دنبال مذاکره در رابطه با آمریکا هستند و هنوز اعتقاددارند که باید امتیاز بیشتر داد، چگونه دشمنان ما از تمام اسرار جمهوری اسلامی خبر دارند اما این توافق و این مطلب از مردم و حتی نمایندگان مجلس مخفی مانده است و چگونه دولتمردان انتظار دارند که ملت به آنان اعتماد کرده و آنان را همراهی کنند.

خطیب جمعه چرام در ادامه سخنان خود با اشاره به شعار سال با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، ابراز کرد: یکی از دستوراتی که مقام معظم رهبری برای عملی شدن این شعار فرمودند، مبارزه با قاچاق است و تا این امر صورت نگیرد، شعار به‌درستی محقق نخواهد شد.

وی افزود: کشف بزرگ‌ترین محوله قاچاق در 6 سال اخیر نشان داد که گروه‌های سازمان‌دهی شده قصد دارند که با این کار، اقتصاد کشور را همچنان معیوب و ناکارآمد نشان دهند تا از این طریق به پول‌های کثیف بسیاری دست یابند.

طزری تصریح کرد: بنابراین انتظار از مسئولان این است که با این امر به جدیت برخورد کنند و همانند فیش‌های نجومی علیرغم تاکید مقام معظم رهبری سطحی برخورد نشود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد