تاریخ درج خبر : 1395/05/08
کد خبر : ۵۴۸۵۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -
به مناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع)؛

یادواره شهدای گمنام شهر قلعه رئیسی برگزار شد

یادواره شهدای گمنام شهر قلعه رئیسی به مناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع) برگزار شد.

charosa - 66

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، با حضور خانواده معظم شهدا و ایثارگران، رئیس بنیاد شهید امور ایثارگران کهگیلویه، بخشدار و مردم یادواره و گرامیداشت اولین سالگرد تشییع شهدای گمنام در مصلی شهر قلعه رئیسی بخش چاروسا برگزار شد.

حجت‌الاسلام سید مهدی افراز در حاشیه این مراسم با بیان اینکه امروز اگر نامی از شهدا در جامعه ما باقی مانده است تنها به همت شما مردم و همین یادواره‌ها بود، اظهار داشت: امیدوارم که روز به روز این یادواره‌ها بیشتر برگزار شود تا با راه شهدا آشنا شویم.

امام‌جمعه موقت قلعه رئیسی بیان کرد: ویژگی اول در میدان نبرد و در میان رزمندگان ما جبهه عبادت و عبودیت بود که جبهه اوج عبادت و عبودیت حرفی جز اخلاص، خدا، نماز و تسلیم چیز دیگری داخل میدان‌های نبرد شما نمی‌دیدید اگر می‌خواهید شهدا از ما راضی باشند آن عبادت و عبودیت را در جامعه زنده و احیاء کنید.

وی افزود: ویژگی دوم میدان‌های نبرد که از آن‌ها چهره‌های تاریخی ساخت این بود که آن‌ها در اوج رضایتمندی از خدا بودند و در همه حال از خدا راضی بودند.

افراز با بیان اینکه شهدای که رفتند و در جنگ شهید شدند بیشتر آن‌ها جوان بود تصریح کرد: جوانان امروز باید جواب جوانانی که به سن 14 و 18 سالگی به جنگ می‌رفتند و شهید می‌شدند آن‌ها را الگوی خود قرار دهند و از آن‌ها تأسی بگیرند.

خطیب موقت قلعه رئیسی با اشاره به اینکه برای حفظ وجب‌به‌وجب خاک میهن عزیزمان دلیرمردان بسیاری را تقدیم نظام و انقلاب کرده‌ایم، ادامه داد: باید برای حفظ ارزش‌هایی که داریم تلاش کنیم و مجالی برای دشمن باقی نگذاریم.

وی خاطرنشان کرد: ما اگر به دنبال پاسداری از ارزش‌ها و دفاع از کیان و حریم دینی هستیم باید همواره شهید بدهیم و جانفشانی کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد