تاریخ درج خبر : 1395/05/09
کد خبر : ۵۴۸۶۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی استان خبر داد

سه هزار نفر پشت نوبت دریافت وام از کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: سه هزار و 69 نفر اعم از مددجو و سایر متقاضیان نیازمند در این استان با تشکیل پرونده آماده دریافت وام اشتغالزایی در بخش‌های مختلف هستند.

به گزارش سایت استان به نقل از مهر، عنایت رحیمی نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: 915 نفر از این تعداد مددجویان زیرپوشش کمیته امداد (ره) هستند.

وی یکی از پیشنهادهای مهم از سوی کمیته امداد امام (ره) کهگیلویه و بویراحمد در سفر هیئت دولت به استان را تأمین اعتبار مورد نیاز برای این متقاضیان دانست و گفت: میزان تسهیلات مورد نیاز در این زمینه افزون بر 600 میلیارد ریال است.

رحیمی نیا از پرداخت بیش از 280 میلیارد ریال وام اشتغالزایی به مددجویان زیرپوشش این نهاد حمایتی در سال گذشته خبر داد.

وی تعداد طرح‌های اجراشده در قالب این میزان تسهیلات پرداختی را حدود یکهزار و 880 مورد اعلام کرد و گفت: تعداد یکهزار و 944 خانوار نیز در این راستا خودکفا و از پوشش این نهاد حمایتی خارج شدند.

رحیمی نیا اظهار کرد: سال گذشته کمیته امداد امام (ره) کهگیلویه و بویراحمد بر اساس ارزیابی‌های انجام‌شده رتبه پنجم کشور را بین 31 استان کشور کسب کرد.

معاون اشتغال کمیته امداد (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سه‌ماهه نخست امسال نیز تعداد 530 مورد وام اشتغالزایی به مبلغ بیش از 90 میلیارد ریال به متقاضیان و مددجویان زیرپوشش این نهاد حمایتی پرداخت شده است.

وی تأکید کرد: این میزان تسهیلات پرداختی در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، صنفی، دام و طیور،خدماتی و مشاغل خانگی بوده است.

حدود 14درصد از جمعیت کهگیلویه و بویراحمد معادل 93 هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد (ره) هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد