تاریخ درج خبر : 1395/05/09
کد خبر : ۵۴۸۶۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -

۲ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات کمک‌آموزشی و دانشگاهی در کهگیلویه و بویراحمد هزینه شد

معاون دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: ۲ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات کمک‌آموزشی و دانشگاهی در کهگیلویه و بویراحمد هزینه شد.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، صدرالله محرابی  اظهار داشت: تعداد دانشجویان دانشگاه در همه مقاطع یک هزار و 980 نفر است که شاخص نسبت دانشجو به استاد در دانشگاه 12.7 به یک است که نسبت به میانگین کشوری آن که 11 به یک هست نزدیک است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از تسهیل ارتقاء رتبه علمی اعضای هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد و گفت: سال گذشته 10 نفر از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه ارتقاء رتبه علمی گرفتند که 7 نفر دانشیار و 3 نفر به استاد تمام ارتقاء یافتند و در حال حاضر تعداد استادان تمام دانشگاه 4 نفر، دانشیاران 24 نفر، استادیار 101 نفر و 37 نفر مربی هستند که درمجموع از تعداد کل اعضای هیئت‌علمی 2٫5 درصد استاد تمام و 15 درصد دانشیار هستند.

محرابی افزود: در حوزه دانشجویان و حمایت از استعدادهای درخشان کارگاه‌های حمایت از این افراد و کارگاه‌های حمایت از المپیادی‌های دانشجویی را با کمک استادان داخل و بیرون دانشگاه برگزار کردیم و در سال 93 در رشته استعداد بالینی مقام سوم و در آزمون جامع علوم پایه در بین استان‌های قطب، مقام اول را کسب کردیم و در سال 94 علی‌رغم کم کردن جوایز و رقابت تنگاتنگی که وجود داشت توانستیم 3 دیپلم افتخار کسب کنیم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: به‌طورکلی در آزمون‌های علوم پایه و پیش کارورزی در کلان منطقه بعد از شیراز رتبه دوم را کسب کردیم اگرچه رتبه‌های فردی نیز داشتیم و در سال 95 در آزمون علوم پایه نفر اول کلان منطقه 5 و در آزمون پیش کارورزی در اسفند 94 رتبه سوم کلان منطقه از آن دانشجویان یاسوج بود.

محرابی با بیان اینکه باید مهارت‌ها را گسترش دهیم، به‌طوری‌که دانشجویان در رشته‌های مختلف را موظف به شرکت آزمون‌های مهارتی استاندارد در سطح کشور نمودیم، ابراز کرد: در صورت کسب نمره حداقل قبولی، به آن‌ها گواهینامه آموزشی و فارغ‌التحصیلی اعطا می‌شود و در صورت عدم موفقیت و یا شرکت نکردن در این آزمون پروانه نظام پزشکی اعطا نمی‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار داشت: برای به‌روز شدن آموزش‌ها بیش از 200 میلیون تومان تجهیزات کمک‌آموزشی و دانشگاهی خریداری و در اختیار بخش‌های مختلف آموزشی اعم از ستاد، دانشکده‌ها، مراکز و بیمارستان‌ها گذاشتیم.

وی عنوان کرد: یک مرکز آموزش دانشجو محور و یک مرکز تولید محتوای الکترونیکی را در سال 94 راه‌اندازی کردیم که هدف از راه‌اندازی این مراکز توانمندسازی استادان و رساندن بخشی از آموزش‌ها به جامعه هدف به‌صورت مجازی و استفاده از شیوه‌های نوین آموزش برای دانشجویان است.

محرابی به استانداردسازی و تجهیز مرکز آزمون مهارت‌های بالینی اشاره کرد و گفت: امکاناتی تخصصی این مرکز را تأمین کردیم و دو آزمون ارزیابی و صلاحیت بالینی در بهمن 94 و اردیبهشت 95 برگزار کردیم و به‌عنوان یکی از مراکز برگزاری آزمون مهارت بالینی موردقبول وزارت و کلان منطقه 5 است.

وی بیان کرد: در حوزه الکترونیک سامانه سما که کلیه فرایندها از زمان پذیرش تا فارغ‌التحصیلی دانشجویان را به‌صورت الکترونیک انجام می‌دهد را به‌روز کردیم و پشتیبانی و نرم‌افزارهای آن را ارتقا دادیم که این سامانه خدمات را به‌صورت آنلاین انجام دهد.

محرابی گفت: یک مرکز ارزیابی آزمون جهت ارزیابی کیفی آزمون‌ها راه‌اندازی کردیم که در این مرکز با تجزیه‌وتحلیل نتایج آزمون‌ها می‌توانیم نقاط ضعف آموزش را پیدا کنیم و در جهت بهبود آن‌ها تلاش کنیم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در راستای طرح تحول نظام سلامت تیم پزشکی خانواده را تشکیل و پیگیری مجوز راه‌اندازی دوره mph پزشکی خانواده یا همان مدیریت نظام سلامت هستیم که این دوره 18 ماهه برای افراد علاقه‌مند به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد