تاریخ درج خبر : 1395/05/09
کد خبر : ۵۴۸۶۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -
استاندار در دیدار با معاون رئیس‌جمهور مطرح کرد:

آمادگی کهگیلویه و بویراحمد برای سرمایه‌گذاری توسط مؤسسات عمومی

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با معاون رئیس‌جمهور از آمادگی استان برای سرمایه‌گذاری توسط مؤسسات عمومی خبر داد.

khademi

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست با معاون اجرایی رئیس‌جمهور در نشست بررسی اولویت‌های سرمایه‌گذاری استان کهگیلویه و بویراحمد که با حضور مدیران عامل بانک‌ها و بنگاه‌های اقتصادی برگزار شد، با تشریح وضعیت جغرافیایی و جمعیتی این استان اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های برجسته این استان موقعیت جغرافیایی است که می‌تواند کریدور ارتباط مناطق جنوبی به نقاط مختلف کشور باشد.

وی ادامه داد: استان کهگیلویه و بویراحمد در آینده مبادلات و ارتباطات جنوب به شمال به‌خصوص با اجرای پروژه‌های عمرانی در حوزه راه و شهرسازی نقش مؤثری را ایفا خواهد کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه این استان به لحاظ جغرافیایی در یک موقعیت خاص قرار گرفته است، گفت: نزدیکی به آب‌ها و بنادر خلیج‌فارس و همچنین دسترسی به فرودگاه شیراز و اهواز و داشتن دو فرودگاه درون استانی از ویژگی‌ها و مزیت‌های این استان محسوب می‌شود.

خادمی افزود: موقعیت آب و هوایی و وضعیت گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد یکی دیگر از مزیت‌های این استان است که جایگاه و موقعیت آن را ویژه می‌کند.

وی یادآور شد: بیش از 80 درصد مساحت استان را پوشش جنگلی و مرتعی تشکیل داده‌اند و هشت نوع اقلیم در این استان وجود دارد.

وی ادامه داد: در حوزه محیط‌زیست نیز شاهد گونه‌های متعدد گیاهی در استان هستیم که بیش از 2 هزار گونه گیاهی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد و بخش قابل‌توجهی از آن گونه‌های گیاهی دارویی هستند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین وجود موقعیت گردشگری و زیارتی این استان را از دیگر ظرفیت‌ها و مزیت‌های آن دانست و گفت: حضور سرمایه‌گذاران در این حوزه می‌تواند مفید و مؤثر باشد.

خادمی همچنین به ظرفیت‌های مهم کهگیلویه و بویراحمد در حوزه منابع نفت و گاز اشاره کرد و افزود: 25 درصد نفت کشور در این استان تولید می‌شود و از 10 خط سراسری گاز، چهار لوله از این استان عبور می‌کند.

وی یکی دیگر از مزایای این استان را پر آب بودن آن عنوان کرد و گفت: کهگیلویه و بویراحمد دومین استان پر آب کشور است و این نعمت بزرگی برای صنایعی است که مشکل آب دارند.

این مسئول ادامه داد: صنایع آب‌بر می‌تواند برای سرمایه‌گذاری در استان کهگیلویه و بویراحمد ورود پیدا کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه سرمایه‌گذاری در این استان می‌تواند وضعیت استان را دگرگون کند گفت: اگر دنبال تأمین سرمایه باشیم یا باید از طریق منابع داخلی این کار را انجام دهیم که با توجه به کم بودن درآمد خانوارها پس‌انداز نیز کم است و امکان سرمایه‌گذاری بنگاه‌ها در حد بسیار پایین قرار دارد.

وی ادامه داد: از طرفی اگر بخش خصوصی خارج از استان چه بخش خصوصی داخلی یا خارجی بخواهد سرمایه‌گذاری کند به دلیل آنکه استان‌های همجوار سابقه بیشتری دارند و رقیب هستند و همچنین به دلیل ضعف زیرساخت‌های استان کمتر به سمت این استان می‌آیند.

خادمی افزود: کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌هایی است که می‌تواند هدف مؤسسات عمومی باشد که علاوه بر نگاه‌های اقتصادی، نگاه اجتماعی موضوع سرمایه‌گذاری داشته باشند.

وی تأکید کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد استعداد و ظرفیت‌های زیادی برای حضور سرمایه‌گذاران دارد و ما پروژه‌های زیادی نیز در این زمینه تعریف کرده‌ایم و آماده استقبال سرمایه‌گذاران هستیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد