تاریخ درج خبر : 1395/05/10
کد خبر : ۵۴۸۷۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -
خبرهای کوتاه از شهر یاسوج؛

آغاز عملیات نورپردازی و زیباسازی شهر یاسوج/ سرمایه‌گذاران ساخت کارخانه بازیافت زباله حمایت می‌شود

زیباسازی قدیمی‌ترین بلوار شهر یاسوج، اختصاص ۱۲۰ غرفه بازار روز به زنان سرپرست خانوار، شروع عملیات نورپردازی و زیباسازی شهر یاسوج و حمایت از سرمایه‌گذاران ساخت کارخانه بازیافت زباله از مهمترین اخبار شهری استان کهگیلویه و بویراحمد است.

yasouj - 33

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، محمدعلی جاوید شهردار یاسوج از آغاز زیباسازی و بهسازی قدیمی‌ترین بلوار شهر یاسوج خبر داد و گفت: روشنایی و زیباسازی بلوار جمهوری با 3 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار از محل درآمدهای شهرداری یاسوج انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بلوار جمهوری در مسیر عبور گردشگران و مسافران قرار دارد که روشنایی و زیباسازی آن در اولویت نخست قرار گرفته است افزود: بلوار جمهوری به طول دو کیلومتر در مسیر آبشار یاسوج بوده و میدان امام خمینی (ره) را به آبشار یاسوج وصل می‌کند و هم‌چنین در اجرای این طرح از آخرین یافته‌های سامانه روشنایی نوین در بلوارها شهری یاسوج استفاده می‌شود.

اختصاص 120 غرفه بازار روز به زنان سرپرست خانوار

مدیر بازار روز شهرداری یاسوج از اختصاص 120 غرفه بازار روز این شهر به زنان سرپرست خانوار خبر داد و گفت: این زنان از سوی کمیته امداد، بهزیستی و فرمانداری برای دریافت غرفه معرفی شدند.

موسی‌پور با بیان اینکه این طرح در راستای حمایت از خانواده‌های محروم، ارتقاء شاخص‌های معیشتی و حفظ بنیان خانواده به اجرا درآمده است تصریح کرد: زنان سرپرست خانواده در این غرفه‌ها به عرضه تولیدات صنایع‌دستی، پوشاک، میوه و تره‌بار و … مشغول هستند.

وی با تأکید بر اینکه بر اساس نظرسنجی انجام‌شده تمامی زنان سرپرست خانوار مشغول در غرفه‌ها از فعالیت در بازار روز رضایت دارند اظهار داشت: بازار روز یاسوج 40 درصد از مایحتاج ضروری شهروندان را تأمین می‌کند.

مدیر بازار روز شهرداری یاسوج با اشاره به اینکه تلاش برای جلب رضایت شهروندان در اولویت کاری این بخش قرار دارد، گفت: در چرخه عرضه خدمات این بازار برخی واسطه‌ها حذف شده‌اند و این امر موجب شده تا کالاها با قیمت مناسب به شهروندان ارائه ‌شود.

آغاز عملیات نورپردازی و زیباسازی شهر یاسوج

شهرداری یاسوج گفت: از سال گذشته شهرداری یاسوج برای نورپردازی و زیباسازی شهر با نصب چراغ در پیاده‌روها فصل تازه‌ای را باز کرده است و امسال ضمن ادامه نصب چراغ در پیاده‌روها تصمیم دارد به‌صورت ویژه نسبت به نورپردازی و زیباسازی بلوارهای بزرگ شهر بپردازد.

جاوید عنوان کرد: در همین راستا شهرداری طی چند روز گذشته بلوار جمهوری را با چراغ‌های خیابانی ویژه و سفارشی با اعتبار 3 میلیارد و 500 میلیون ریال آذین کرده و تا چند روز آینده میدان معلم را نیز با هزینه 5 میلیارد ریال به همین سبک اجرا می‌کند.

وی بیان کرد: با تکمیل پارک‌های ولایت، غدیر، بانوان، چشمه نباتی و حاشیه رودخانه بشار حدفاصل پل ورودی شهر تا ابتدای پارک غدیر بیش از 50 هکتار از فضاهای شهر یاسوج که تاکنون کور و به طور کامل تاریک بودند روشن و ضمن تأمین امنیت به شهر یک زیبایی خاصی می‌بخشند.

جاوید اظهار امیدواری کرد: امید است بتوانیم تا پایان سال روشنایی شیب آزادی و همینطور بخشی از تپه دانشگاه مشرف به پارک بانوان را روشن کنیم.

وی همچنین ضمن تشکر از همکاری‌های استاندار، مدیرعامل و رئیس شرکت برق شهرستان که در توسعه شبکه و تأمین برق این نقاط همکاری کردند اظهار داشت: تمام اعتبار این پروژه‌ها از بودجه داخلی و از محل عوارضات شهرداری تأمین شده است

شهردار یاسوج با اشاره به اجرای عملیات فضای سبز و درختکاری حاشیه رودخانه بشار از حدفاصل پل ورودی شهر تا ابتدای پارک غدیر خاطرنشان کرد: برخی از رانندگان متخلف این مسیر را تبدیل به جایگاه نخاله کرده بودند که در سال گذشته با اجرای عملیات جدول‌گذاری و محصور نمودن آن از این کار جلوگیری شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در سال گذشته با احداث ایستگاه پمپاژ و اجرای شبکه آبیاری آب موردنیاز آن نیز تأمین شد و امسال با اجرای عملیات فضای سبز و درختکاری ضمن افرایش سرانه فضای سز، کمربند سبزی در کنار این خیابان ساحلی ایجاد می‌شود که چشم‌انداز بسیار زیبایی نیز خواهد داشت.

حمایت از سرمایه‌گذاران ساخت کارخانه بازیافت زباله در یاسوج

رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج گفت: سرمایه‌گذاران ساخت کارخانه بازیافت زباله در یاسوج به‌طورجدی از سوی مسئولان شهرداری و اعضای شورای اسلامی این شهر موردحمایت قرار می‌گیرند.

هدایت امیری با بیان اینکه یکی از نیازمندی‌های اصلی کهگیلویه و بویراحمد و به‌ویژه شهر یاسوج ساخت کارخانه بازیافت زباله است افزود: حدود 15 سال است که این موضوع از طریق مذاکره و رایزنی با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی بومی و غیربومی پیگیری می‌شود.

وی بیان کرد: با وجود فراهم شدن بستر و شرایط لازم برای ساخت کارخانه بازیافت زباله در یاسوج اما تاکنون هیچ سرمایه‌گذار بخش خصوصی بومی و یا غیربومی حاضر به احداث آن نشده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد