تاریخ درج خبر : 1395/05/10
کد خبر : ۵۴۸۷۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -
در واکنش به ضعف خدمات آب، برق و گاز؛

اعتراض جمعی از مردم بازرنگ به دستگاه‌های خدمات‌رسان/ خدمت به روستاییان را سیاسی و قبیله‌ای نکنید

جمعی از مردم بازرنگ از توابع شهر یاسوج در جلوی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نسبت به خدمات ضعیف آب، برق و گاز در این منطقه اعتراض کردند.

bazrang - 1

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، روستای بازرنگ از مناطق چسبیده به شهر یاسوج و در کنار مناطق خلف‌آباد و علی‌آباد قرار دارد.

در این منطقه برخی از ساکنان محلی و برخی دیگر از مهاجرینی بوده که در کنار ساکنان بومی به کارهای کشاورزی و خدماتی می‌پردازند و اغلب آن‌ها از مردم محروم و مستضعف به شمار می‌روند.

امروز برخی از مردم این منطقه که همه آن‌ها از مهاجرین ساکن بازرنگ هستند با حضور در استانداری کهگیلویه و بویراحمد به‌صورت مسالمت‌آمیز پیگیر مشکلات منطقه خود بودند.

برخی از این افراد با دیدن خبرنگار ما مشکلات را مطرح کردند و خواستار پیگیری آن‌ها شدند.

این مردم بیشتر از خدمات ضعیف آب و برق و همچنین برخی نسبت به عدم گازرسانی به چند خانوار در این منطقه گلایه‌مند بودند البته از بنیاد مسکن هم گلایه‌هایی داشتند.

هادی دشتبان از اهالی بازرنگ با برشمردن برخی از مشکلات این منطقه گفت: آب‌لوله‌کشی مناسبی نداریم و باید بگوییم که یک متر شبکه آب در سال‌های اخیر در این روستا اجرانشده و همه شبکه‌های قدیمی و فرسوده است که موجب شده وضعیت بحرانی آب در منطقه داشته باشیم.

وی گفت: تعداد 80 خانوار ساکن در منطقه که بالغ‌بر 300 نفر جمعیت دارد از این مشکل به‌صورت شبانه‌روزی در رنج و عذاب‌اند.

این ساکن منطقه بازرنگ به خدمات‌رسانی ضعیف اداره برق در این منطقه نیز اشاره کرد و گفت: از مسئولان برق شهرستان بویراحمد بارها خواسته‌ایم تا مشکلات ما را برطرف کنند.

وی به خودیاری که توسط مردم جمع‌آوری ‌شده نیز اشاره کرد و گفت: حاضر به هرگونه همکاری با دستگاه‌های خدمات‌رسان ازجمله آب و برق برای بهسازی و ترمیم شبکه‌های آب و برق بوده‌ایم اما قدم مثبتی از آن‌ها برای رفع مشکلات خود ندیده‌ایم.

مهیار روستاد هم گفت: باید بپرسیم که دولت برای رفع مشکلات ما چه برنامه‌ای دارد و اگر قرار باشد برای ایجاد خدمات قبل از مسئولان و دستگاه‌ها خودمان پیش‌قدم باشیم و خودیاری جمع کنیم و کاری هم انجام نشود پس مسئولان چه‌کاره هستند؟

وی گفت: یکی از بزرگ‌ترین مجتمع‌های دینی و فرهنگی توسط یکی از خیرین ساکن همین روستا ساخته شد و مردم هم آمادگی کامل برای همکاری با دولت دارند اما بااین‌همه مورد بی‌مهری قرار می‌گیریم.

برخی از اهالی نیز اعتقاد داشتند که بین آن‌ها و دیگر روستاهای اطراف مثل علی‌آباد و خلف‌آباد تفاوت قائل می‌شوند و خدماتی را که به‌راحتی و بدون دردسر به روستاهای مجاور و همسایه می‌برند از این روستا دریغ می‌ورزند.

آن‌ها معتقد بودند که در برخی موارد موضوعات سیاسی و طایفه‌ای و قومی در خدمات‌رسانی به روستاها دخالت داده می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد