تاریخ درج خبر : 1395/05/11
کد خبر : ۵۴۸۷۳۵
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون مشارکت‌های مردمی، مسکن و اشتغال اداره‌ کل بهزیستی استان مطرح کرد:

خدمات ویژه دولت تدبیر و امید به مدد جویان بهزیستی

محمد کریم آریا گفت: از ۶۲۵ واحد مسکن مهر ثبت‌نام‌شده توسط مددجویان بهزیستی در کهگیلویه و بویراحمد تنها ۱۵۰ واحد واگذار شده است.

aria - 12

به گزارش سایت استان، معاون مشارکت‌های مردمی، مسکن و اشتغال اداره‌ کل بهزیستی استان در نشست خبری مدیران بهزیستی استان با اصحاب رسانه عنوان کرد: یکی از مشکلات و مباحث اصلی، بحث عدم اعمال معافیت‌های انشعاباتی است که طبق قانون مددجویان می‌توانند برای یک بار از کلیه خدمات صدور پروانه، عوارض شهرداری و معافیت‌های انشعاباتی معاف باشند.

آریا با اشاره به اینکه مشکل مسکن مهر مختص استان ما نیست گفت: باید اشاره کرد که مشکل واگذاری مسکن مهر مختص استان ما نیست و این مشکل در سراسر کشور وجود دارد.

وی در ادامه به واگذاری تسهیلات به خانواده‌های دارای دو معلول و بالاتر اشاره کرد و بیان کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۲۸ خانواده روستایی و ۱۱۱ خانواده شهری دارای ۲ معلول و بالاتر که فاقد مسکن هستند وجود دارد که با اجرای این طرح تسهیلات خوبی به آن‌ها واگذار خواهد شد.

معاون مشارکت‌های مردمی، مسکن و اشتغال اداره‌ کل بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: با عقد تفاهم‌نامه ۵ جانبه دراین‌ارتباط به این مدد جویان در حوزه شهری ۳۰ میلیون و به مدد جویان روستایی ۱۸ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

محمد کریم آریا به تسهیلات واگذارشده این تفاهم‌نامه طی این مدت اشاره کرد و گفت: مبلغ ۱۱۰ میلیون تومان به ۱۵ خانوار روستایی وام اعطا شده است، ضمن اینکه ۲۸ خانوار شهری نیز اقدام به تشکیل پرونده نمودند.

آریا افزود: خانواده‌های واجد شرایط روستایی که خودشان زمین داشته باشند اخذ تسهیلات برای آنان راحت‌تر است و با دهیاران توافق شده است که در زمینه صدور پروانه با آنان همکاری شود.

وی با تأکید بر اینکه واگذاری تسهیلات تعمیرات ساختمان از خدمات بهزیستی به مددجویان است اذعان داشت: ۱۸ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۴ درصد به این عزیزان واگذار می شو ضمن اینکه جهت کمک‌هزینه ساخت مسکن به مدد جویان در سال ۹۲ مبلغ ۱ میلیارد و ۲ میلیون تومان به ۳۰۱ خانوار، در سال ۹۳ برای ۲۴۰ نفر ۸۳۲ میلیون تومان و در سال ۹۴ به ۳۴۰ نفر مبلغ ۱ میلیارد و ۲۶۰ میلیون تومان تسهیلات واگذار شد.

معاون مشارکت‌های مردمی، مسکن و اشتغال اداره‌ کل بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر خدمات اشتغال‌زایی دولت تدبیر و امید به مددجویان بهزیستی گفت: در حوزه اشتغال تا قبل از سال ۹۲ هیچ مبلغی در زمینه اشتغال‌زایی منظور نشده بود اما در سال ۹۲ مبلغ ۶۳۲ میلیون تومان، سال ۹۳ مبلغ ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و در سال ۹۴ مبلغ ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیارد تومان به مدد جویان تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت شد.

آریا در بخش دیگری از اظهارات خود با انتقاد از اینکه در استان کهگیلویه و بویراحمد طرح ویژه جبران عدم کارایی مورد توجه کارفرمایان قرار نگرفته است، اظهار کرد: در این طرح هر کارفرمایی که یکی از مددجویان و یا معلولان ما را به کار گیرد کلیه هزینه بیمه توسط بهزیستی پرداخت می‌شود و اگر شغل پایداری که ۵ سال تداوم داشته باشد ایجاد شود مبلغ ۱۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌شود.

وی متذکر شد: اما در صورتی کارفرما فرد معلولی را صاحب شغل کند علاوه بر تسهیلات اعلام‌شده، ۵۰ درصد حقوق به کارفرما از طریق ما پرداخت می‌شود که متأسفانه در کهگیلویه و بویراحمد مورد توجه قرار نگرفته است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد