تاریخ درج خبر : 1395/05/11
کد خبر : ۵۴۸۷۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -
سید علی مهدوی مهر

سهم کوچه‌های دهدشت از آسفالت و خدمات شهری/ چند تلنگر به شهرداری دهدشت

سایت استان، *سید علی مهدوی مهر- سال‌هاست بر سیمای  شهر دهدشت غبار محرومیت و فراموشی و بی‌توجهی نشسته است و در گذر زمان‌بر چهره تکیده شهر من تغییر مطلوب و محسوسی رخ نداده است و فقط خیابان اصلی شهر است که در جریان تغییرات پی‌درپی شهردار رنگ عوض می‌کند و برای توجه و برای دیدن ،دستی به سر و رویش کشیده می‌شود.

کمبود فضای سبز، خیابان‌های پر از چاله، کوچه‌های بی‌نام‌ونشان، جدول‌های پر از زباله و… نمونه‌هایی از بیماری‌هایی است که بر تن نحیف این شهر تب‌دار دیده می‌شود اما دراین‌بین سهم کوچه‌ها از آسفالت و لکه‌گیری‌ها بسیار ناچیز و به عبارتی هیچ است. کوچه‌هایی که پر از جمعیت چشم به تانکر قیرپاش و ماشین‌های زردرنگ گروه عمران شهرداری دوخته‌اند و دست تمنایشان دراز است ، اما نه مهندس جوان و نه سرکارگر میان‌سال سری از آری تکان می‌دهند و نه کاغذهای پر امضای شهروندان کوچه نشین و دعوت‌های چندباره از اعضای شورا و شهرداری برای بازدید کوچه‌ها راه به ‌جایی می‌برد.

طبق صحبت دوستان در شهرداری حکایت از ابلاغ بودجه‌ی میلیاردی برای عمران و آسفالت معابر شهر دهدشت به شهرداری دهدشت دارد که متأسفانه صرف لکه‌گیری غیراستاندارد صرفاً خیابان‌های اصلی شهر شده و ساکنان کوچه‌های شهر به‌ویژه در نقاط حاشیه‌ای به دلایل نامشخص از این اعتبار هنگفت بی‌بهره مانده‌اند.

علاوه بر نقاط فوق که مورداشاره قرار گرفته است بسیاری دیگر از کوچه‌ها و معابر سطح شهر دهدشت دچار وضعیت مشابهی هستند.

نکته‌ای که قابل‌تأمل است تبعیض اجتماعی روا داشته شده از ناحیه شهرداری دهدشت در حق شهروندان است.

به‌عنوان‌مثال هستند کوچه‌هایی که به‌طور کامل آسفالت شده‌اند ولی بسیاری از کوچه‌های شهر حتی شن‌ریزی هم نمی‌شوند! یا جداول بسیاری از نقاط به‌طور منظم تنظیف و پاک‌سازی نشده و به‌ویژه در فصل تابستان وضعیت بدی را در شهر به وجود آورده‌اند.

در کنار مشکلات ذکرشده که شهروندان به‌صورت روزمره با آن‌ها مواجه بوده و از وضعیت موجود به‌شدت ناراضی هستند، مشکلات دیگری ازجمله مشکل همیشگی زباله، فضای سبز ناچیز و در معرض نابودی شهر، اسراف در استفاده از آب شرب در فضای سبز و … که شهرداری دهدشت همچنان در حل‌وفصل آن‌ها ناکام مانده‌اند نیز وجود دارد.

در پایان امیدوارم مسئولین شهری بجای حواشی کمی به فکر مردم باشند

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • شهروند گفت:

    بیش از سه سال هست ما برای روکش اسفالت کوچه به شهرداری و شورای شهر مراجعه می کنیم و هیچ نتیجه ای نگرفتیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پربازديد